Xperia Touch – panel dotykowy gdzie tylko chcesz

Sony wprowadziło właśnie do Polski projektor Xperia Touch – to urządzenie wyświetli ekran dotykowy na każdej powierzchni.

Już jakiś czas temu na rynku pojawiała się na przykład klawiatury dotykowe. Urządzenia które wyświetlały na płaskiej powierzchni klasyczną klawiaturę QWERTY i za pomocą czujników wykrywały dotknięcie konkretnego klawisza. Teraz sony poszło krok dalej. Xperia Touch to projektor, który może wyświetlić na dowolnej płaskiej powierzchni dowolny obraz i pozwolić na korzystanie z niego jak ekranu dotykowego. Wyświetlany obraz ma jasność 100 lumenów i rozdzielczość 1366 na 768 pikseli. Przy tym Xperia Touch może śledzić ruch do 10 palców więc bez problemu posłuży również jako wirtualna klawiatura. Urządzenie kontrolowane przez system Android posiada lampy świecące światłem podczerwonym, detektory ruchu i kamerę pracującą z szybkością 60klatek na sekundę. Obraz jest wyświetlany dzięki autorskiej technologii SXRD opracowanej przez japońskiego producenta.

https://www.youtube.com/watch?v=RDM3rn2wQvw&feature=youtu.be

Z Xperia Touch można się łączyć za pomocą Wi-Fi, NFC czy Bluetooth oraz klasycznego złącza HDMI. Posiada również swoją wewnętrzną pamięć o pojemności 32GB, którą można rozszerzyć za pomocą karty MicroSD. Całość uzupełnia odbiornik GPS, czujniki światła, temperatury i wilgotności. Ważące niecały kilogram urządzenie może być niesamowicie wszechstronne. Może służyć jako ekran dotykowy, klawiatura czy pełnoprawny projektor. Wbudowane głośniki i aparat 13 megapikseli pozwolą użyć go jako bezprzewodowego głośnika BT, czy urządzenia do wideoczatu. Największym jednak minusem Xperia Touch jest jego cena. Projektor będzie dostępny tylko w sieci salonów Sony Centre i ma kosztować 6999 złotych.

Autor artykułu
More from Piotr Skowron

Przekrój powraca!

Najsłynniejsze polskie pismo powraca w nowym wcieleniu. To ma być powrót do...
Czytaj wiecej