20-letnia saszetka sosu SzeChuan sprzedana za olbrzymie pieniądze!

Żyjemy w ciekawych czasach, nie ma co. Wystarczy niewielki bodziec, a ludzie zaczynają szaleć! Do tego stopnia, by wydać olbrzymie pieniądze na... dwudziestoletnią saszetkę sosu SzeChuan, który kiedyś sprzedawano w McDonald's.

Było lato 1998 roku. Do kin wchodził właśnie jeden z disneyowskich hitów, film “Mulan”, którego akcja toczy się w Chinach. Taka premiera to idealna okazja do promocji, a kto miałbym się w nią zaangażować, jeśli nie największa sieć gastronomiczna na świecie? McDonald’s słynął wówczas ze swych zestawów tematycznych, a przy okazji nawiązań do kultury chińskiej, zaserwował swoim klientom sos SzeChuan. Kto by pomyślał, że niemal dwadzieścia lat później o tak – zdawałoby się – nieistotnym dodatku zrobi się głośno!

I pomyśleć, że wszystkiemu winien… serial animowany. Ale nie byle jaki! Mowa o przeznaczonej dla dorosłego widza serii “Rick and Morty”, która za sprawą serwisu Netflix powróciła na początku kwietnia. Jako że jest to animacja zdecydowanie dla osób dorosłych, humor w niej prezentowany jest dość specyficzny i niechcący pobudził w fanach apetyt na opisywany sos SzeChuan.

Oczywiście pojawienie się tematu sosu SzeChuan w jednej z charakterystycznej dla Ricka tyrad, nie mogło obyć się bez reakcji fanów. Zaczęto zwoływać akcje, domagające się od McDonald’s przywrócenia go do menu, ale zbiegło się to także ze znaleziskiem pewnego Anglika.

Saszetka sosu SzeChuan z McDonald's, sprzedana za 14'700$, fot. eBay
Saszetka sosu SzeChuan z McDonald’s, sprzedana za 14’700$, fot. eBay

Pewien mieszkaniec Ipswich kupił bardzo stary samochód. Podczas jego sprzątania, znalazł wiekową saszetkę sosu SzeChuan. I pewnie pozbyłby się jej, gdyby nie to, że także należy do fanów serialu “Rick and Morty”!

Wiedząc co się dzieje, postanowił wystawić swoje znalezisko na eBayu, ale wynik przebił jego najśmielsze oczekiwania. W aukcji wzięło udział sto osiemdziesiąt siedem osób, a szczęśliwy znalazca zapłacił za niemal dwudziestoletnią saszetkę sosu SzeChuan… 14’700 dolarów!

Nie wiadomo kim jest, ani co zamierza ze swoją zdobyczą zrobić, ale najprawdopodobniej to najdroższy sos, jaki w życiu kupił.

 

Źródło: eBay.com

Autor artykułu
More from Damian Halik

Luksusowy minivan Lexus LM zadebiutował w Szanghaju!

Mimo braku wielkiej kampanii marketingowej i debiutu "z zaskoczenia" Lexus LM okazał się...
Czytaj wiecej