Sphero Force Band – poczuj się jak Jedi

Sphero Force Band, fot. Sphero
Firma Sphero nie od dziś eksperymentuje ze zdalnie sterowanymi robotami, jednak jej najnowszy produkt – Force Band – oferuje zupełnie nowe możliwości.

Sphero nie od dziś eksperymentuje ze zdalnie sterowanymi robotami. Firma ma na koncie kilka bardzo udanych modeli, do tego świetnie prowadzi swój marketing, wymierzony w poszerzanie horyzontów najmłodszych. Jednak jej najnowszy produkt – Force Band – oferuje zupełnie nowe możliwości (choć to wciąż zabawka).

Umówmy się, że zdalnie sterowane robo-kulki nie są czymś szczególnie ekscytującym dla dorosłych ludzi. Oczywiście takie gadżety przykuwają uwagę, ale nie jest to raczej zabawa na długie zimowe wieczory. O spotkaniach ze znajomymi i organizowaniu “nielegalnych wyścigów” nie wspomnę! Jednak Sphero już wie, co z tym zrobić.

Fakt, produkty firmy mierzą raczej w młodszego odbiorcę. Ba, w ramach akcji SPRK+ (Schools/Parents/Robots/Kids) organizowane są nawet swego rodzaju warsztaty, podczas których najmłodsi mogą rozpocząć swoją przygodę z nowymi technologiami, ucząc się podstaw programowania… Jednak w tym momencie – przynajmniej moim zdaniem – roboty schodzą na dalszy plan. A wszystko za sprawą Force Band. Sorry BB-8.

Do tej pory roboty firmy Sphero były sterowane za pomocą aplikacji mobilnej. Tak też było w przypadku BB-8, którego poznaliśmy przy okazji zeszłorocznej premiery “Przebudzenia mocy”. Jednak pojawienie się Sphero Force Band pozwala na schowanie telefonu/tabletu do kieszeni i sterowanie jedynie za pomocą gestów! To zasługa technologii IFTTT, która dzięki wykorzystaniu żyroskopu w opasce, pozwala na sterowanie urządzeniami na odległość do trzydziestu metrów. Tak, urządzeniami. To najciekawsza funkcję Force Band: roboty nie są jedynymi rzeczami, którymi można przy jej pomocy sterować.

Poczuj w sobie moc…

Wielu fanów “Gwiezdnych wojen” czekało na ten moment od 1977 roku. Część rekompensowała to sobie choćby przez udawanie, że to oni (za sprawą “mocy”, rzecz jasna) otwierają automatyczne drzwi w supermarketach, ale koniec z tym! Teraz każdy może zostać Jedi.

Wspomniany IFTTT pozwala bowiem na sparowanie z Sphero Force Band wielu urządzeń domowych. Otwieranie drzwi, włączenia i wyłączanie urządzeń bądź oświetlenia – wszystko za sprawą gestów!

Oczywiście nadal mowa tu o zabawce, ale projekt zdaje się rozwojowy. Choć na rynku można zapewne znaleźć efektywniejsze systemy smart-domowe, żaden z nich nie pozwoli nam się wczuć w Jedi. A chyba o to chodzi, prawda?

Skoro zbliżają się święta oraz premiera kolejnego filmu w gwiezdnowojennym uniwersum, Sphero Force Band to świetny pomysł na prezent. W oficjalnym sklepie, opaska z BB-8 w zestawie to koszt około 200 dolarów. Jeśli jednak myślisz przede wszystkim o korzystaniu z “mocy”, sama Force Band kosztuje 79 $.

Autor artykułu
More from Damian Halik

Powraca akcja “Książka za worek śmieci”

Zbliża się trzeci weekend września, a więc najwyższy czas na sprzątanie świata....
Czytaj wiecej