Ciepło domowego ogniska

Foto: Split Grain
Kominek w domu to zawsze jedno skojarzenie - ciepło domowego ogniska. Drewno, jest poniekąd tylko narzędziem które ma dać nam to co najistoniejsze - ogień. Trudno pominąć przy tym samo piękno drewna. Jego strukturę, unikalność i historię stojącą za każdym jego kawałkiem.

Kominek w domu to zawsze jedno skojarzenie – ciepło domowego ogniska. Drewno, jest poniekąd tylko narzędziem które ma dać nam to co najistoniejsze – ogień. Trudno pominąć przy tym samo piękno drewna. Jego strukturę, unikalność i historię stojącą za każdym jego kawałkiem.

Dla Paula Foecklera, głównego projektanta i założyciela sklepu Split Grain drewno jest takim właśnie materiałem – inspiracją do wariacji na temat ognia, a w tym przypadku raczej światła. Jego kolekcja lamp inspiraowanych drewnem opałowym w unikalny sposób łączy to co najlepsze, piękno drewna i ciepło światła.

sg14

Foto: Split Grain
Foto: Split Grain

Paul eksperymentował z różnymi formami, konstrukcjami i technikami cięcia kawałków drewna jakie znajdował w lasach Kalifornii. W trakcie tych poszukiwań zauważył, że piłując fragmenty drewna „w plasterki” ujawnia ono niesamowite formacje, niewidoczne i nie tak oczywiste jak przy tradycyjnym cięciu drewna. Dodanie do tego światła tylko podkreśla i uwydatnia piękno jego struktury.

Minimalistyczne lampy wnoszą przyjemne cipeło, namiastkę ognia do miejsc w których nie może pojawić się kominek. To subtelny substytut niezwykle cieszący, ale i na swój sposób przykuwający wzrok na dłużej. Zupełnie jak ogień.

Foto: Split Grain
Foto: Split Grain
Foto: Split Grain
Foto: Split Grain
Tagi wpisu
, , ,