23 000 zł za słuchawki dla fanów BDSM od SSENSE?

SSENSE Exclusive Black Arca Edition Tormenta Cage Headphone Head Piece, fot. SSENSE
SSENSE Exclusive Black Arca Edition Tormenta Cage Headphone Head Piece, fot. SSENSE
Wiele można napisać o dobrach luksusowych, których ekstrawagancja przyćmiewa funkcjonalność, ale jedno jest pewne – w SSENSE (ekskluzywnej platformie sprzedażowej będącej mekką dla niezależnych projektantów) wiedzą, jak wypromować w Internecie nawet najdziwniejszy produkt. Pytanie brzmi: czy chodzi o jego specyficzne przeznaczenie, czy może jednak o astronomiczną cenę?

O gustach się nie dyskutuje – każdy ma prawo lubić coś innego, dlatego zamiłowanie do sadomasochizmu powoli przestaje stanowić temat tabu. Nie oznacza to jednak, że ludzie z dnia na dzień darują sobie nazywanie tego typu upodobań “odstępstwem od normy”. Być może właśnie to skłoniło Alejandra Ghersiego do współpracy z firmą Fleet Ilya przy projektowaniu sygnowanych przez niego słuchawek SSENSE Exclusive Black Arca Edition. Projekt szokuje, “fejm w necie” się zgadza, a wiralowy potencjał gadżetu przerósł chyba najśmielsze oczekiwania platformy SSENSE. Nie do końca jednak wiadomo, co jest głównym źródłem owego szoku. Zapewne najwięcej uwagi skupia na sobie wzorowana na przyrządach dla miłośników BDSM konstrukcja, ale osobiście obstawiałbym jednak cenę tego ustrojstwa.

Słuchawki SSENSE Exclusive Black Arca Edition (Tormenta Cage Headphone Head Piece), fot. SSENSE
Słuchawki SSENSE Exclusive Black Arca Edition (Tormenta Cage Headphone Head Piece)

Pochodzący z Wenezueli muzyk miał okazję tworzyć między innymi z Björk czy Kanye Westem, jednak kluczem do zrozumienia jego fenomenu jest dorobek autorski. Na stałe osiadły w Londynie DJ i producent muzyki elektronicznej, szerzej znany jest pod pseudonimem Arca. Jeśli go znacie, wiecie, o co chodzi, jeśli nie – spieszę z pomocą. Ghersi to człowiek mocno wkręcony w tematykę BDSM. Cała jego twórczość wprost ocieka cielesnością oraz odniesieniami do mroków ludzkiej psychiki. To wręcz fetyszyzowanie tematyki związanej z fizycznością, a że nie jest ono udawaną pozą, lecz realnym zainteresowaniem, najlepiej pokazuje instagramowe konto muzyka. I tak oto dodarliśmy do momentu, gdy na rynek trafiają sygnowane przez niego słuchawki SSENSE Exclusive Black Arca Edition za… 6 450 dolarów.

Słuchawki SSENSE Exclusive Black Arca Edition (Tormenta Cage Headphone Head Piece), fot. SSENSE
Słuchawki SSENSE Exclusive Black Arca Edition (Tormenta Cage Headphone Head Piece)

Z pewnością najwięcej do powiedzenia miała tu firma Fleet Ilya, która słynie z tego typu skórzanych wyrobów. Ich katalog jest jak asortyment raju dla fetyszystów i miłośników BDSM – w gruncie rzeczy Arca nie był tu nawet potrzebny. Warto jednak mieć odpowiednią osobę, która gadżet wypromuje. Najwięcej ciekawości budzi jednak sposób dystrybucji słuchawek Exclusive Black Arca Edition. Sklep SSENSE, który jest wyłącznym ich dystrybutorem, zdecydował się bowiem na ciekawy fortel.

Jeśli od słuchawek za około 23 000 złotych oczekiwałbyś jakości i gwarancji, że w przypadku problemów możesz liczyć na pomoc sprzedawcy… cóż, przeliczysz się. Sklep nie podaje specyfikacji zamkniętych w tej sadomasochistycznej konstrukcji głośniczków – o jakości przekonasz się dopiero na własnych uszach. Z racji tego, że miłośnicy BDSM lubią dziwne urozmaicenia, produkt – mimo tak astronomicznej ceny – nie jest też objęty gwarancją. Co więcej, SSENSE z góry informuje, że tak naprawdę to nie produkt, lecz “dzieło sztuki”. Na pocieszenie warto dodać, że w sprzedaży znajduje się także wersja bez słuchawek. Jej cena to 5 275 dolarów – na jakość narzekać nie można, a fani BDSM i tak będą ukontentowani.

SSENSE Exclusive Black Arca Edition Tormenta Zip Cage Head Piece, fot. SSENSE
SSENSE Exclusive Black Arca Edition Tormenta Zip Cage Head Piece

Gdyby te 5,3-6,5 tysiąca dolarów za ekstrawagancki gadżet zdało wam się niewielką ceną, Arca i Fleet Ilya do kompletu stworzyli dla SSENSE także kajdanki. Cena? Zaledwie 995 dolarów.

Skórzane kajdanki SSENSE Exclusive Black Arca Edition zamykane na kłódkę, fot. SSENSE
Skórzane kajdanki SSENSE Exclusive Black Arca Edition zamykane na kłódkę
Autor artykułu
More from Damian Halik

Logan Paul radzi: jak w 3 krokach zniszczyć sobie karierę

Łaska subskrybentów na pstrym koniu jeździ. Uwielbiany przez miliony osób Logan Paul...
Czytaj wiecej