Stary człowiek i może

Nigdy nie lekceważ starszego pana – takie jest przesłanie niniejszego filmu. Oczywiście jest to drobne oszustwo, ale miny umięśnionych młodzieńców i reakcja publiczności są bezcenne.

Nigdy nie lekceważ starszego pana – takie jest przesłanie niniejszego filmu. Oczywiście jest to drobne oszustwo, ale miny umięśnionych młodzieńców i reakcja publiczności są bezcenne.

Crossfit to stosunkowo młoda dyscyplina. Wymyślił ją 15 lat temu Amerykanin Greg Glassmann szukając nowych metod treningu siłowego. Udało mu się dobrać zestaw ćwiczeń, po których człowiek słania się na nogach, ale paradoksalnie dość szybko rozwijają cały układ mięśniowy. Wraz z żoną założył firmę i zaczął sprzedawać swoje know-how na całym świecie w tym policji czy wojsku. Crossfit wyróżnia się spośród innych sportów siłowych tym, że rozwija całe ciało i w sposób, który po prostu przydaje się w życiu. Trenować go mogą doświadczeni sportowcy jaki i nowicjusze. Jakiś czas temu crossfit zaczął pojawiać się i u nas. Zdobył z miejsca dużą popularność ze względu na możliwość elastycznego dopasowania treningów i świetne efekty. Jak grzyby po deszczu zaczęły się pojawiać siłownie i trenerzy którzy przygotowują odpowiednie programy ćwiczeń. Co ciekawe crossfit przypadł do gustu również kobietom – połowa uczestników zajęć na siłownia to płeć piękna.

Jednym z czołowych zawodników tej dyscypliny jest Kenneteh Laverich, Amerykanin, były olimpijczyk w kadrze ciężarowców USA. Wraz z ekipą Thirlist postanowili dać prztyczka w nos młodzieńcom pakującym na słynnej plenerowej siłowni Muscle Beach w Venice w Kaliforni. Takie obiekty przyciągają ekshibicjonistów – mniej chyba chodzi o sam trening, a bardziej o pokazanie swoich muskułów publiczności obserwującej siłownię. Sam Arnold Schwarzenegger przerzucał żelastwo na tej siłowni gromadząc wianuszek fanów. Plan był prosty, z pomocą charakteryzatora Dana Gilberta i odpowiednich ciuchów dodać Laverichowi 60 lat i puścić go między młodzieniaszków. Charakteryzacja trwała 4 długie godziny, jednak efekt jest powalający. Trzeba zaznaczyć, że Laverich, mimo że trenuje crossfit raptem pięć lat jest w ścisłej czołówce i rwie w martwym ciągu 240kg. Co wyszło z tego chytrego planu możecie obejrzeć poniżej. Oczywiście z ukrytej kamery.

Autor artykułu
More from Piotr Skowron

Praetorian – radiowóz zaprojektowany przez policjantów.

Na ulice Poznania wyruszył Praetorian – najnowszy nabytek polskiej Policji. Prototypowy radiowóz...
Czytaj wiecej