Stocznia Gdańska w… Reserved

Polska marka odzieżowa Reserved wprowadziła właśnie do sprzedaży kolekcję ubrań z grafikami ze Stocznią Gdańską.

Reserved to znana marka ubrań należąca do przedsiębiorstwa LPP S.A. Sieć jest znana w Polsce, ale sukcesywnie zwiększa również swój zasięg poza granicami kraju. Obecnie poza 146 salonami w Polsce posiada również 97 sklepów za granicą między innymi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich czy przy prestiżowej Oxford Street w Londynie. Dzieki sukcesowi Reserved i innych marek z portfolio LPP, firma stała się niajako polskim ambasadorem w świecie mody. Zarząd firmy stara się promować młodych zdolnych Polaków, ale i podkreślać swoje pochodzenie. W Reserved stawiają również na patrotyzm lokalny – firma pochodzi z Gdańska, a jednym z symboli tego miasta, oprócz Westerplatte, czy pięknej starówki jest również Stocznia Gdańska w której zaczął się rozpad PRL, ale i całego bloku wschodniego.

Dzięki nowej kolekcji polska marka nie promuje na świecie nie tylko naszą historię, ale i polskich zdolnych artystów. Zdj. reserved.com

Do sklepów stacjonarnych, jak i internetowego trafiła właśnie kolejna kolekcja ubrań z serii RE ART łączącej ubrania ze sztuką grafiki, malarstwa i fotografii. Tegoroczna kolekcja łączy się zapewne z przypadającą w tym roku trzydziestą rocznicą upadku Polski Ludowej – procesu który rozpoczął się dzięki powstaniu NSZZ Solidarność w Stoczni Gdańskiej. Charakterystyczne dźwigi stoczniowe widoczne niemal z każdego zakątką nadmorskiego miasta trafiły na koszulki i bluzy Reserved. Znajdziemy na nich zdjęcia wykonane przez absolwenta gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych Michała Szlagę. Fotograf od 2000 roku dokumentuje Stocznię Gdańską i zachodzące tam zmiany. Dodatkowo ubrania z nowej kolekcji RE ART ozdobiły grafiki wykonane przez Agnieszkę Nagórską, malarkę z dyplomem tej samej uczelni. Ubrań z kolekcji RE ART można już szukać w we wszystkich salonach Reserved w Polsce, ale i za granicą. Są również dostępne w sklepie internetowym marki. Ceny wahają się od 29,99 za koszulkę, do 119,99 za bluzę ze zdjęciem.

Autor artykułu
More from Piotr Skowron

Dakota gen. Sosnkowskiego wróciła do kraju

Transportowy samolot Douglas DC-3 Dakota, którym podróżował podczas wojny gen. Kazimierz Sosnkowski...
Czytaj wiecej