Stocznia Gdańska w… Reserved

Polska marka odzieżowa Reserved wprowadziła właśnie do sprzedaży kolekcję ubrań z grafikami ze Stocznią Gdańską.

Reserved to znana marka ubrań należąca do przedsiębiorstwa LPP S.A. Sieć jest znana w Polsce, ale sukcesywnie zwiększa również swój zasięg poza granicami kraju. Obecnie poza 146 salonami w Polsce posiada również 97 sklepów za granicą między innymi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich czy przy prestiżowej Oxford Street w Londynie. Dzieki sukcesowi Reserved i innych marek z portfolio LPP, firma stała się niajako polskim ambasadorem w świecie mody. Zarząd firmy stara się promować młodych zdolnych Polaków, ale i podkreślać swoje pochodzenie. W Reserved stawiają również na patrotyzm lokalny – firma pochodzi z Gdańska, a jednym z symboli tego miasta, oprócz Westerplatte, czy pięknej starówki jest również Stocznia Gdańska w której zaczął się rozpad PRL, ale i całego bloku wschodniego.

Dzięki nowej kolekcji polska marka nie promuje na świecie nie tylko naszą historię, ale i polskich zdolnych artystów. Zdj. reserved.com

Do sklepów stacjonarnych, jak i internetowego trafiła właśnie kolejna kolekcja ubrań z serii RE ART łączącej ubrania ze sztuką grafiki, malarstwa i fotografii. Tegoroczna kolekcja łączy się zapewne z przypadającą w tym roku trzydziestą rocznicą upadku Polski Ludowej – procesu który rozpoczął się dzięki powstaniu NSZZ Solidarność w Stoczni Gdańskiej. Charakterystyczne dźwigi stoczniowe widoczne niemal z każdego zakątką nadmorskiego miasta trafiły na koszulki i bluzy Reserved. Znajdziemy na nich zdjęcia wykonane przez absolwenta gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych Michała Szlagę. Fotograf od 2000 roku dokumentuje Stocznię Gdańską i zachodzące tam zmiany. Dodatkowo ubrania z nowej kolekcji RE ART ozdobiły grafiki wykonane przez Agnieszkę Nagórską, malarkę z dyplomem tej samej uczelni. Ubrań z kolekcji RE ART można już szukać w we wszystkich salonach Reserved w Polsce, ale i za granicą. Są również dostępne w sklepie internetowym marki. Ceny wahają się od 29,99 za koszulkę, do 119,99 za bluzę ze zdjęciem.

Autor artykułu
More from Piotr Skowron

“Odwróceni. Ojcowie i córki”

Aż dwanaście lat musieliśmy czekać na kolejny sezon. Już w lutym na...
Czytaj wiecej