Druga Strona ze “Stranger Things” w wersji LEGO

Zestaw LEGO Stranger Things: Druga Strona (75810), fot. LEGO
Zestaw LEGO Stranger Things: Druga Strona (75810), fot. LEGO
Firma LEGO nie od dziś współpracuje z branżą filmową, tworząc niepowtarzalne zestawy kloców dla fanów klocków i danego świata filmowego bądź serialowego. Na kilka tygodni przed premierą kolejnego sezonu taki wyjątkowy prezent od Duńczyków otrzymali fani "Stranger Things"!

Druga strona, czyli w oryginale Upside Down, to miejsce przerażające. Oparty na przenikającym między wymiarami złem serial “Stranger Things” doskonale nam to uzmysłowił. Chyba nie powinno więc dziwić, że to właśnie temu motywowi poświęcono dedykowany serialowi zestawu LEGO. Duńskie klocki sygnowane numerem 75810 nazwano po prostu “Druga Strona”. Zestaw trafił do sprzedaży zaledwie kilka tygodni przed premierą kolejnego sezonu produkcji Netflixa. Zapewne nie każdy zdecyduje się jednak na przelanie swojej miłości do przygód dzieciaków z Hawkins na konto producenta zabawek.

Fani wyprodukowanego przez stację Netflix światowego przeboju z pewnością docenią wierność detali tego wyjątkowego, kolekcjonerskiego modelu LEGO® Stranger Things z zestawu 75810 Druga Strona. – dumnie chwali się producent klocków

Zestaw oparty na dualistycznej konstrukcji serialowego świata przedstawia dom Byersów. Twórcy postarali się, by odwzorować układ i wystrój pomieszczeń oraz ganku. Przed wejściem stoi też oczywiście terenówka Jima Hoppera. Zaglądając od tyłu, możemy przyjrzeć się detalom wnętrza i temu, z jaką pieczołowitością odtworzono to, co zobaczyliśmy w serialu. Nie zabrakło też easter eggów, które z pewnością spodobają się fanom. Druga strona to natomiast ten sam dom, lecz w typowo mrocznej stylistyce.

Unikalne figurki nawiązujące do bohaterów "Stranger Things", fot. LEGO
Unikalne figurki nawiązujące do bohaterów “Stranger Things”, fot. LEGO

Zestaw uzupełniają oczywiście unikatowe figurki przypominające postaci ze “Stranger Things”. Dostrzeżemy w nich Jedenastkę, Mike’a Wheelera, Lucasa Sinclaira, Dustina, Willa Byersa, Joyce Byers, Jima Hoppera… Nie zapomniano jednak od Demogorgonie, którego “domem” była Druga Strona – tutaj nie zapomniano także o jego charakterystycznym wyglądzie, który można modyfikować poprzez nakładkę na głowę postaci. Przy okazji premiery zestawu, który do sprzedaży trafił 1 czerwca, LEGO zdecydowało się także na utrzymaną w podobnym do serialowego klimacie, nawiązującym do lat 80.:

Mówimy jednak o klockach LEGO, nikogo nie zdziwi więc zapewne fakt, że na zakup zapewne zdecydują się tylko najbardziej zagorzali fani. Zestaw (75810) Druga Strona to w sumie ponad dwa tysiące dwieście klocków, które Duńczycy wycenili na 899,99 zł. W sumie nie jest źle, porównując z cenami innych unikatowych zestawów, ale nie samymi filmowymi klockami człowiek żyje. Więcej o zestawie, który po złożeniu ma wymiary 32×44×21 centymetrów, dowiecie się na stronie producenta.

Zestaw LEGO Stranger Things: Druga Strona (75810), fot. LEGO
Zestaw LEGO Stranger Things: Druga Strona (75810), fot. LEGO
Autor artykułu
More from Damian Halik

Astrograph by MB&F: kosmiczne pióro wieczne

Istnieją zapewne lepsze sposoby na zagospodarowanie 20'000 dolarów, niż zakup przyborów do...
Czytaj wiecej