“Street Food”: kulinarna nowość Netflixa

Street Food - nowe kulinarne show Netflixa; źródło: eater.com
Street Food - nowe kulinarne show Netflixa; źródło: eater.com
Prawdziwa gratka dla wszystkich fanów kulinarnych programów Netflixa! Tym razem będziemy mogli przenieść się na gwarne ulice Azji i poznać twórców najlepszego na świecie... street food'u! Pierwsze odcinki zobaczymy jeszcze tej wiosny.

Twórcy odpowiadający za sukces “Chef’s Table” rozwijają nowy, kulinarny projekt. Choć nie znamy jeszcze szczegółowych informacji na temat programu, już zapowiada się gorąco. Tym razem jednak daleko będzie nam od eleganckich, finediningowych talerzy i sławnych w kulinarnym świecie szefów kuchni. Netflix pokaże nam, jak wygląda najlepszy na świecie street food.

Street food; źródło: pexels.com

Współtwórca Chef’s Table, Brian McGinn, w ostatni wtorek poinformował na swoim koncie na Twitterze o nadchodzącym, nowym programie Netflix: “Street Food”. Nowe kulinarne show będzie miało premierę 26 kwietnia i obejmie dziewięć odcinków. Każdy z nich skoncentruje się na innym, azjatyckim kraju i jego kulturze ulicznego jedzenia. Na ekranie możemy więc spodziewać się więc barwnych zdjęć tajskich barów, singapurskich straganów, czy indyjskich gwarnych ulic.

W swoim tweecie McGinn zacytował również fragment nie wydanego jeszcze komunikatu prasowego na temat programu. Jak możemy tam przeczytać, „Street Food” ma przenosić widzów do najbardziej tętniących życiem miast na świecie. Misją twórców programu jest bowiem pokazanie widzom bogatej kultury street foodów w różnych częściach świata.

Netflix nie ujawnił jeszcze szczegółów dotyczących programu, ani listy osób lub dokładnych miejsc, które będziemy mogli śledzić w “Street Food”. Jednak to, że z pewnością będzie ciekawie, zdradza pierwsze zdjęcie, które pojawiło się w sieci przy zapowiedziach programu.

Przedstawia ono ujęcie tajskiej, gastronomicznej supergwiazdy  – szefowej Jay Fai. Jest ona szefem kuchni ulicznego lokalu Raan Jay Fai, mieszczącego się niedaleko słynnej uliczki Khao San w Bangkoku. Raan Jay Fai to miejsce szczególne – jako pierwsza restauracja typu street food zostało bowiem odznaczone gwiazdką Michelin.

Zapowiada się wiec na to, że Netflix kolejny raz zaserwuje nam na ekranie kuchnię najwyższych lotów. Tym razem jednak w wydaniu street food!


Autor artykułu
More from Natalia Maciejewska

Gdzie zjeść w 2019 roku – przegląd kulinarnych destynacji

Nowe koncepty restauracyjne powstające na całym świecie niejednego potrafią zaskoczyć. A co...
Czytaj wiecej