News will be here
Gucci udostępnił WHO swoje media społecznościowe

Lansowanie się w takich momentach uchodzi za jedną z najgorszych oznak nikczemności. Nie dziwi więc aktywność polityków, obiecujących rzeczy, których realizacji nie mogą zagwarantować. W przypadku przedsiębiorstw oczywiście kwestie wizerunkowe też nie są bez znaczenia, ale trzeba docenić to, że przynajmniej próbują coś zrobić. Francuski koncern Kering, do którego należy Gucci Group, już przestawił sporą część działalności na produkcję masek medycznych. Słynny dom mody poszedł jeszcze dalej! Na walkę z rozprzestrzenianiem się SARS-CoV-2 przekazał dwa miliony euro, ale nie to robi największe wrażenie. Marka dodatkowo udostępniła bowiem swoje profile na portalach społecznościowych Światowej Organizacji Zdrowia.

Brzmi absurdalnie, ale pomoc domu mody Gucci jest nieoceniona

Jedna z grafik, jakie pojawiły się na instagramowym profilu marki Gucci
Jedna z grafik, jakie pojawiły się na instagramowym profilu marki Gucci

Nie wiadomo, czy zaangażowanie włoskiego domu mody wynika z faktu, że to właśnie Włosi jak dotąd najbardziej odczuli skutki pandemii; czy włodarze marki Gucci zwyczajnie postanowili zareagować w dobie kryzysu. Sama decyzja zdaje się natomiast dość... dziwna, ale słuszna. W porównaniu z produkcją niezbędnych maseczek czy przekazaniem pieniędzy na walkę z koronawirusem zabieg ten może wręcz wydać się śmieszny. W dobie powszechnego dostępu do internetu i siejących w nim spustoszenie fake newsów takie działanie jest jednak warte znacznie więcej!

Ta pandemia stawia nas w obliczu nieoczekiwanych wyzwań, na które reagujemy zdecydowanie; wspieramy ofiarną postawę pracowników służby zdrowia, lekarzy i pielęgniarki znajdujących się pierwszej na linii frontu w walce z pandemią COVID-19 we Włoszech i na całym świecie. Wspierając się nawzajem i pomagając tym, którzy są najbardziej bezbronni, będziemy w stanie przetrwać i wyjść z kryzysu jeszcze bardziej zjednoczeni niż przedtem.

– fragment listu otwartego Alessandro Michele, dyrektora kreatywnego domu mody Gucci

Milion euro przekazany włoskiemu Departamentowi Ochrony Ludności i kolejny milion przelany na konto powołanego przez ONZ funduszu to ważne pieniądze, ale i kropla w morzu potrzeb. Udostępnienie swoich mediów społecznościowych WHO należy natomiast uznać za realne działanie i to na wielką skalę. Gucci tylko na Instagramie obserwowany jest przez ponad czterdzieści milionów osób. Szacunkowe zasięgi są niemal dwukrotnie większe, a przecież to właśnie informacje są dziś na wagę złota! Pierwsze grafiki, promujące zasady bezpieczeństwa i zdrowego trybu życia w warunkach kwarantanny już pojawiły się na profilu.

Damian Halik

Damian Halik

Kulturoholik, level 99. Czas na filmy, książki, komiksy i gry, generowany gdzieś między pracą a codziennymi obowiązkami, zawdzięcza opanowaniu umiejętności zaginania czasoprzestrzeni.

News will be here