News will be here
Najbardziej luksusowe lotniskowe poczekalnie [TOP10]

Oczekiwanie na odlot samolotu nie musi być udręką, jeśli ma się wystarczająco dużo pieniędzy. Niech ta lista będzie dowodem – oto najbardziej luksusowe poczekalnie na świecie.

Latanie nie należy raczej do czynności, które można uznać za przyjemne (o ile nie jesteś pilotem albo nie posiadasz własnego samolotu). Korzystanie z samolotów rejsowych, to nie tylko doświadczenia na pokładzie, które – jak wiadomo – zależą przede wszystkim od klasy, jaką podróżujemy. To także żmudne procedury, kolejki i problemy z opóźnionymi bądź odwołanymi połączeniami. Czas, który spędzamy na lotnisku przed odlotem, także trzeba gdzieś spędzić. I właśnie dlatego powstały poczekalnie.

Ciężko jednak oczekiwać, by przed odlotem klienci pierwszej klasy godzili się na takie same warunki, co osoby z klasy ekonomicznej. Nie mówiąc już o korzystaniu z tych samych, często niewygodnych i zatłoczonych ławeczek na lotnisku! Zarówno pierwsza klasa, jak i klasa biznesowa, najczęściej mają do dyspozycji swoje własne poczekalnie, choć... użycie słowa "poczekalnie", jest w tym przypadku sporym nieporozumieniem. Stąd termin "Exclusive Lounge" należałoby uznać raczej za salon, w którym każdy otrzymuje to, co najlepsze. A wśród tysięcy lotnisk na świecie, Michelle Gross wyselekcjonowała dziesięć, posiadających najbardziej luksusowe poczekalnie. W ich przypadku problemem nie byłby raczej czas oczekiwania na odlot. Sztuką jest tu raczej nie zapomnieć się i zdążyć na samolot!

Dubai International Airport, Emirates Lounges

First Class Lounge linii Emirates, Dubai International Airport First Class Lounge linii Emirates, Dubai International Airport

W tym przypadku nie mówimy nawet o jednej "loży". Na lotnisku w Dubaju linie Emirates zafundowały swoim pasażerom sześć różnych saloników – po trzy dla klas pierwszej i biznesowej. Najbardziej luksusowa z nich, to marmurowe podłogi, kanapy i fotele z włoskiej skóry, pozłacane zegary prosto z Genewy, designerskie łazienki (nie tylko na "siku"), a do tego... piwniczka z winami z całego świata. Bo w sumie, dlaczego nie?

Sydney International Airport, Qantas First Class Lounge

Qantas First Class Lounge, Sydney International Airport Qantas First Class Lounge, Sydney International Airport

W Australii także nie zostają w tyle! Linie Qantas dla swoich klientów przygotowały niesamowitą poczekalnię, która na tle poprzedniej wyróżnia się przede wszystkim nowoczesnym designem. Może brak jej piwniczki z winami, ale zamiast tego otrzymujemy między bibliotekę, pokoje zabaw i stylowe, skórzane siedziska od Poltrona Frau. Do tego ekskluzywne pokoje, w których możemy po prostu odpocząć, zdrzemnąć się, mieć chwilę dla siebie.

San Francisco International Airport, American Express Centurion Lounge

American Express Centurion Lounge, San Francisco International Airport American Express Centurion Lounge, San Francisco International Airport

Wracamy do wina! W San Francisco postawiono nie tyle na wystrój, który na tle innych saloników jest dość swojski (co też ma swoje uroki), co na smaki. Korzystając z poczekalni linii American Express, możemy zakosztować win z Napa Valley lub zjeść coś przyrządzonego przez Cédrica Vongerichtena. Do tego super-szybkie Wi-Fi i przestrzeń do pracy, w której na pewno nikt Ci nie przeszkodzi... no chyba że zbyt wiele czasu poświęcisz na degustację win.

Heathrow Airport/JFK Airport, British Airways Concorde Room

British Airways Concorde Room, Heathrow Airport and JFK British Airways Concorde Room, Heathrow Airport and JFK

Nie ważne, czy jesteś w Londynie, czy w Nowym Jorku. British Airways zadba o to, byś poczuł się komfortowo. Drinki na tarasie, drzemka w prywatnym pokoju, a może jakieś sprawy biznesowe do załatwienia w pięknych okolicznościach elegancji?

Hong Kong International Airport, poczekalnia Cathay Airlines

Cathay Airlines, Hong Kong International Airport Cathay Airlines, Hong Kong International Airport

Obecność Cathay Airlines na tej liście, nie jest subiektywnym wyborem Michelle Gross. Tak orzekła międzynarodowa społeczność ludzi podróżujących pierwszą klasą! Co ciekawe, największą atrakcją tego saloniku nie są drogie wina czy drinki. Tutaj największą furorę robi herbaciarnia, w której większość z nas zapewne pierwszy raz poczułaby smak prawdziwej herbaty!

Bangkok’s Suvarnabhumi Airport, Thai Airways

Thai Airways, Bangkok’s Suvarnabhumi Airport Thai Airways, Bangkok’s Suvarnabhumi Airport

Pozostając w Azji: lecimy do Bangkoku! Design i luksus charakteryzuje wszystkie poczekalnie na tej liście. Od tej pory krótko i na temat – co je wyróżnia. W przypadku Airways Royal First Lounge, będzie to SPA. Bo dlaczego nie poświęcić czasu przed odlotem na czysto fizyczne przyjemności?

Hamad International Airport, Qatar Airways

Qatar Airways, Hamad International Airport Qatar Airways, Hamad International Airport[/caption]

Były wina i herbaty, a co powiecie na orientalną piwiarnię? Do tego cała masa wielocalowych ekranów, pokoje gier, symulator Formuły 1. Trzeba przyznać, że Katar wyróżnił się typowo męskim podejściem do spędzania wolnego czasu.

Singapore Changi Airport, Singapore Airlines

Singapore Airlines, Singapore Changi Airport Singapore Airlines, Singapore Changi Airport

W SilverKris Lounge człowiek czuje się podobne bardziej jak w luksusowym apartamencie, niż na lotnisku. Ba, w ten sposób można się poczuć w każdym z prywatnych pokoi, jakie oferuje się klientom Singapore Airlines!

Abu Dhabi International Airport, Etihad First Class Lounge & Spa

Etihad First Class Lounge & Spa, Abu Dhabi International AirportEtihad First Class Lounge & Spa, Abu Dhabi International Airport

Spa już było, wiem, ale ta poczekalnia wyróżnia się nie tylko nim. Korzystając z Etihad First Class Lounge, można wyjść z lotniska inną osobą, niż się tam weszło. Dosłownie! Luksusowe sklepy, styliści, fryzjerzy, golibrody... Gdy wyglądamy jak należy, możemy już skupić się na reszcie rozrywek. Tylko czy nie braknie nam czasu?

Ataturk International Airport (Stambuł), Turkish Airlines CIP Lounge

Turkish Airlines CIP Lounge, Ataturk International Airport (Stambuł) Turkish Airlines CIP Lounge, Ataturk International Airport (Stambuł)

Dlaczego? Proste – bo to największa na świecie poczekalnia! Ale spokojnie, rozmiar to nie wszystko. Rozrywek także wam tam nie zabraknie!

Damian Halik

Damian Halik

Kulturoholik, level 99. Czas na filmy, książki, komiksy i gry, generowany gdzieś między pracą a codziennymi obowiązkami, zawdzięcza opanowaniu umiejętności zaginania czasoprzestrzeni.

News will be here