News will be here
FORME Life prezentuje domową siłownię

Być może Studio od FORME Life przypomina futurystyczny gadżet albo produkt rodem z "Black Mirror", ale nie jest to tylko wizja siłowni przyszłości. Projekt ma ambicję, żeby w najbliższych latach zacząć zastępować klasyczne siłownie i wkrótce zadebiutuje na rynku. Wcześniej rewolucją w treningu wykonywanym na siłowni miał być Black Box VR. Teraz FORME Life wpadło na pomysł, żeby siłownię i trening przenieść po prostu do domu. Co, mając na uwadze tegoroczne wydarzenia, może okazać się bardzo modne i atrakcyjne.

Pierwszy rzut oka na Studio sugeruje, że mamy do czynienia z elegancko skrojonym lustrem bądź ogromnym smart-urządzeniem. W rzeczywistości to 43-calowy ekran dotykowy wyświetlający w jakości 4K, rozpoznający głos i posiadający wbudowaną kamerę. Poza tym gadżet wyposażono w zaawansowane czujniki wychwytujące ruch. Inteligentne lustro od FORME Life dostępne jest w dwóch wersjach.

Podstawowe Studio to ekran montowany na ścianie jak lustro (bądź swobodnie przy niej stojący). W pełnej wersji, która również może być swobodnie przenoszona, system zyskuje dodatki: matę antypoślizgową, uchwyty do treningu siłowego, dodatkowe paski m.in. do kostek. Pełne porównanie obu wersji znajdziemy na stronie producenta.

Przejdźmy do sedna

Głównym celem Studio od FORME Life jest zadbanie o naszą kondycję fizyczną. Urządzenie niczym trener personalny zaplanuje treningi, z czasem pozna lepsze i słabsze strony, a więc określi też nasz progres. Studio będzie też podpowiadać i ewentualnie aktualizować plan treningowy. Trent Ward, CEO firmy FORME Life, mówi o popularyzacji za pomocą Studia podstawowego treningu siłowego. Kamery, w jakie wyposażono gadżet, umożliwiają dokładne obserwowanie naszego ciała i pokazywanie go nam w formie lustrzanej, ale też – jeżeli wolimy interakcję – pokaże nam trenera.

Studio od FORME Life synchronizuje się ze Spotify czy Apple Music, by podczas treningu nie zabrakło nam ulubionej muzyki.

Niestety subskrybenci Tidala i Deezera muszą uzbroić się w cierpliwość, ponieważ producent na razie nie informuje o synchronizacji z tymi serwisami. Natomiast oprócz wspomnianego treningu siłowego FORME Life ma w zanadrzu także inne ćwiczenia. W programie pojawi się joga, medytacja, pilates, taniec kardio, a nawet boks. Studio pozwoli zatem ograniczyć ilość sprzętu potrzebnego do treningu w domu. Dokona też analizy naszych ćwiczeń, przygotuje trening i zapewni optymalny program. Początkowo cena może spowodować, że będzie to produkt luksusowy, ale z czasem wróżę mu dużą popularność.

Kamil Jabłczyński

Kamil Jabłczyński

Redaktor warszawa.naszemiasto.pl, z EXU współpracuje od 2019 roku. Interesuje się tematyką miejską, ale nie tylko warszawską. Lubi porównywać stolicę Polski z innymi miastami – przyglądać się zmianom infrastrukturalnym, komunikacyjnym i urbanizacyjnym. Obserwuje co, gdzie i dlaczego się buduje. Oprócz tego lubi podróże małe i duże, ale też sport, film oraz muzykę. Stara się jednak nie ograniczać w tematyce swoich tekstów.
News will be here