News will be here
Nie ma wyjścia, czas na trening zdalny

Co prawda, aktualnie, nie odbywają się imprezy sportowe, a te najważniejsze: Igrzyska Olimpijskie czy Mistrzostwa Europy w piłce nożnej zostały przesunięte na przyszły rok, ale przecież wiele rozgrywek jest nadal w planie. Jak przygotować, w takim razie, odpowiedni trening zdalnie?

Reżim, w którym są sportowcy, zazwyczaj trwa cały rok. Przerwanie treningów przez pewien okres może mieć daleko idące konsekwencje. Jak sobie z tym poradzić?

Ciekawe wideo w swoich mediach społecznościowych zamieścił Tottenham.

Widać na nim trenera głównego Jose Mourinho oraz asystentów w budynku klubowym i zawodników na monitorach trenujących w domu wg wskazówek sztabu. Warto podkreślić, że Mourinho zaangażował się również wcześniej w akcje rozwożenia najpotrzebniejszych produktów najstarszym karnetowiczom klubowym.

Niektórzy lekkoatleci zamieszczają filmy własnych treningów.

Polska zawodniczka, Maria Andrzejczyk, zamieściła na Instagramie film pokazujący trening „ABS workout” mięśni brzucha. Reprezentuje ona Polskę w rzucie oszczepem. Nie ma zatem wątpliwości, że w obecnych warunkach bardzo trudno o specjalistyczny trening dla specjalizujących się w tej dyscyplinie zawodników.

Część z nich wróciła do Polski ze zgrupowań, które odbywały się poza krajem, szykując się do Igrzysk. Joanna Jóźwik, biegaczka, napisała, że wciąż odbywa kwarantannę po powrocie do kraju. Wspomniała również, że obecnie bieganie może trenować wyłącznie na bieżni.

Nienawidzę Cię wirusie. Zniweczyłeś mi wszystkie plany – napisała zawodniczka.

Podobnie jak Tottenham trenowały niemiecki kluby.

Wideo z treningów zamieszczał, chociażby, Robert Lewandowski, ale i sam klub. Filmy z takimi treningami umieszczała również Legia Warszawa.

Dzisiaj po raz pierwszy zawodnicy Bayernu Monachium wrócili do ośrodka klubowego, by odbyć normalną jednostkę treningową na świeżym powietrzu. Jak na razie z zachowaniem ostrożności. W małych grupach i z odstępami.

W maju planowany jest powrót Bundesligi. Wszystkie kluby były zgodne, by zacząć przygotowania do powrotu na murawę.

Kamil Jabłczyński

Kamil Jabłczyński

Redaktor warszawa.naszemiasto.pl, z EXU współpracuje od 2019 roku. Interesuje się tematyką miejską, ale nie tylko warszawską. Lubi porównywać stolicę Polski z innymi miastami – przyglądać się zmianom infrastrukturalnym, komunikacyjnym i urbanizacyjnym. Obserwuje co, gdzie i dlaczego się buduje. Oprócz tego lubi podróże małe i duże, ale też sport, film oraz muzykę. Stara się jednak nie ograniczać w tematyce swoich tekstów.
News will be here