News will be here
Życzenia noworoczne dla biegaczy – tutorial

Większość biegaczy uwielbia poprawiać rekordy życiowe. Dla jednego życiowym wyczynem będzie godzinna przebieżka, dla innego złamanie trzech godzin w maratonie. W obu przypadkach życzenia noworoczne nawiązujące do bicia życiówek będą strzałem w dziesiątkę i z pewnością spotkają się z entuzjastycznym przyjęciem. A czego jeszcze powinniśmy życzyć bliskim nam biegaczom?

Wiatru w plecy

Michael Gaida, Pixabay
Fot. Michael Gaida/Pixabay

W biegowym treningu szczególną rolę odgrywają warunki atmosferyczne. Raz doskwierają upały, innym razem chłód i ośnieżone chodniki. Jedno nie zmienia się nigdy – wiatr zawsze wieje biegaczowi prosto w twarz. Właśnie dlatego życzenie, aby zły los się odwrócił i od nowego roku wiało już wyłącznie w plecy, będzie życzeniem uzasadnionym.

Niech ci serce wolniej bije

Wielu amatorów joggingu korzysta ze sportowych zegarków mierzących tętno. Tego typu gadżet pozwala lepiej monitorować postępy treningowe, ponieważ podstawowym wskaźnikiem, że trening przynosi efekty, jest niższy puls. Jeśli chcemy zaskoczyć biegacza nieszablonowymi życzeniami, fraza: "Niech ci serce na interwałach bije tak wolno, jak na rozbieganiu" będzie doskonałym pomysłem.

Szczęścia w losowaniu

Losowanie, Alejandro Garay, Pixabay"
Fot. Alejandro Garay/Pixabay

Biegacze regularnie biorą udział w losowaniach. Nie chodzi jednak o gry hazardowe, ale losowanie wolnych miejsc na oblegane biegi. Dzieje się tak chociażby w przypadku tzw. Majorsów, czyli wielkich maratonów w Tokio, Bostonie, Chicago, Berlinie, Londynie i Nowym Jorku. Niektóre krajowe imprezy, np. Bieg Rzeźnika, również muszą ograniczać dostępność wolnych miejsc z uwagi na małą przepustowość tras. W obu przypadkach szczęście w losowaniu numerka... startowego, to życzenie, które warto mieć na uwadze.

Sygnał od ręki

Nic tak nie denerwuje biegaczy, jak problem ze złapaniem sygnału GPS. Pół biedy, jeśli trzeba odczekać, nim zegarek połączy się z satelitami w sierpniowy wieczór. Gorzej, jeśli z podobną opieszałością nowoczesnej technologii spotkamy się w styczniowy poranek. Składając życzenia noworoczne biegaczowi, warto więc nawiązać do kapryśnych zegarków z GPS-em. Wyrażenie głębokiej nadziei, że w roku 2021 podobne problemy nie będą występować – mile widziane w oczach każdego pasjonata biegania.

Dzięki powyższym instrukcjom składanie życzeń biegającym przyjaciołom i krewnym nie powinno być problemem. Najważniejsze, aby życzenia noworoczne płynęły prosto z serca. Biegającym i niebiegającym życzymy zatem, aby rok 2021 był lepszy niż poprzedni. Dużo lepszy.

Krzysztof Brągiel

Krzysztof Brągiel

Biegam, bo muszę. Bezruch niechybnie kazałby mi oszaleć. W bieganiu najbardziej lubię tę przerwę na zrobienie sobie selfie i kiedy deszcz z bezchmurnego nieba zaskoczy mnie w środku lasu, 10 kilometrów od domu.
News will be here