News will be here
W Warszawie otwarte zostaną butiki Chanel i Diora

Rynek dóbr luksusowych rośnie w naszym kraju z każdym rokiem – jeśli wierzyć raportom KPMG, w 2019 wzrost wyniósł aż 5,4%. To zaś przekłada się na wartość przeszło 25 miliardów złotych! Nic więc dziwnego, że wzmaga się nie tylko sprzedaż luksusowych hybryd Lexusa, ale i topowe marki zaczynają patrzeć na Polskę jako nowy rynek zbytu. Według nieoficjalnych informacji, do których dotarła "Rzeczpospolita", także Chanel i Dior chcą być noszone przez Polki i Polaków.

Nowe butiki Chanel i Diora pojawią się w ciągu kilku miesięcy

Hotel Raffles Europejski, fot. Property Design
Hotel Raffles Europejski, fot. Property Design

Jak wspomniałem, informacje "Rzeczpospolitej" są nieoficjalne. Ruch domów mody Chanel i Dior nie byłby jednak niczym zaskakującym. Niedawno na polski rynek wszedł jeden z ich konkurentów – Hermès Paris. Co ciekawe, podobnie jak przecierający szlaki Hermès, także ikoniczne francuskie marki mają pojawić się w Hotelu Raffles Europejskim. W okolicy, głównie przy Moliera i placu Piłsudskiego, także roi się od butików. Powoli ta część Warszawy staje się zatem luksusowym rejonem zakupowym. Doniesień prasowych nie potwierdzają na razie władze historycznego hotelu:

Ze względu na obowiązujące klauzule poufności nie udzielamy informacji na temat statusu negocjacji z kolejnymi markami, które pojawią się w Europejski Boutiques. Ponadto mamy w zwyczaju pozostawianie tego przywileju, jakim jest ogłoszenie ekspansji marki, po stronie naszych najemców.

– Katarzyna Lemańska, dyrektor wynajmu i marketingu H.E.S.A. (właściciele hotelu)

Prestiżowa lokalizacja, luksusowa konkurencja w okolicy i odrestaurowany budynek z wielką historią – brzmi świetnie, prawda? Istniejący od 1857 roku Hotel Europejski to świadectwo warszawskiej historii. Także za komuny budynek miał okazję zapisać się w peanach, choćby za sprawą The Rolling Stones czy Marlene Dietrich, których gościł podczas ich występów w Polsce.

W ostatnich latach budynek przy Krakowskim Przedmieściu odzyskuje dawny blask dzięki dołączeniu do sieci hoteli Raffles i generalnemu remontowi. Europejski Boutiques jest zaś kolejnym polem rozwoju tego luksusowego przybytku. Na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie Butiki Chanel i Diora zostaną otwarte. Mówi się jednak, że to kwestia co najwyżej kilku miesięcy.

Damian Halik

Damian Halik

Kulturoholik, level 99. Czas na filmy, książki, komiksy i gry, generowany gdzieś między pracą a codziennymi obowiązkami, zawdzięcza opanowaniu umiejętności zaginania czasoprzestrzeni.

News will be here