News will be here
Inteligentna waga od Xiaomi

Firma Xiaomi w naszym kraju zasłynęła głównie tanimi smartfonami, smartwatchami czy słuchawkami. Jednak w swoim katalogu chiński potentat ma również mnóstwo sprzętu domowego, jak szczoteczka do zębów, suszarka czy waga.

Czy inteligentne wagi, w tym Mi Smart Scale 2, zmienią rynek?

Waga od wielu lat pomagała ludziom kontrolować ciężar swojego ciała. W oparciu o wyniki, które otrzymywali, stwierdzali, czy dieta jest skuteczna. Należy jednak zdać sobie sprawę, że waga ciała nie jest odpowiedzią na wszystko. Przecież mięśnie ważą więcej od tłuszczu, a zatem skuteczny trening zmieniający odłożony tłuszcz w tkankę mięśniową sprawi, że będziemy ważyć więcej.

fot. materiały prasowe Xiaomi

Wydaje się, że właśnie dlatego producenci zrozumieli, że rozwój technologii pomoże też w zwiększeniu technicznego zaawansowania sprzętów domowych. Na czym polega sprzęt od Xiaomi? Działa on w oparciu o bioimpedancję elektryczną, o w której pisaliśmy w lipcu.

Jak działa BIA?

Dla przypomnienia:

„Mięśnie zawierają wodę, która przewodzi prąd i bez problemu przepuszczają impulsy elektryczne. Woda w tłuszczu występuje natomiast w małych ilościach, tkanka ta będzie więc stawiać opór. Właśnie w ten sposób wyliczany jest procentowy udział mięśni czy tłuszczu w naszym ciele.”

Właśnie takie impulsy przechodzą przez nasze ciało, gdy staniemy boso na Xiaomi Mi Smart Scale lub Smart Scale 2.

Do pełnego korzystania z urządzenia potrzebujemy aplikacji na smartfona Mi Fit. Niektórzy mogą znać ją już dzięki opaskom fitness od chińskiej firmy. Po połączeniu urządzenia z telefonem i zważeniu otrzymamy następujące informacje: współczynnik BMI, poziom tkanki tłuszczowej i tłuszczu trzewnego, zawartość wody, informacje o przemianie materii, masie kostnej i mięśni, a także określenie typu sylwetki. Wszystko to okraszone obrazkowym diagramem oraz opisem.

Recenzja wagi na oficjalnym kanale Xiaomi na Youtube

Dokładność i elegancja

Producent reklamuje, że waga wskazuje ciężar z dokładnością do 50 gram. Nie informuje jednak, jak dokładne są inne analizy np. zawartości tłuszczu w organizmie czy wody. Z opinii użytkowników urządzenia można wnioskować, że jest dość dokładne, jednak może różnić się o 1% od rzeczywistego. To naprawdę dobry wynik.

Jak zwykle w przypadku sprzętu tej firmy sprzęt wygląda również ładnie, ma opływowy kształt, gładkie krawędzie i biały kolor. Waga wykonana jest z hartowanego szkoła. Wciąż jednak zwykła waga łazienkowa w naszym kraju jest znacznie popularniejsza w gospodarstwach domowych.

Inteligentne wagi, takie jak od Xiaomi, nie zdobyły popularności równie szybko, co smartwatche i opaski fitness. Urządzenie jest jednak cenione, o czym świadczy fakt, że od premiery utrzymuje mniej więcej te samą rynkową cenę. W zależności od sklepu możemy kupić ją od 119 do 139 zł.

Kamil Jabłczyński

Kamil Jabłczyński

Redaktor warszawa.naszemiasto.pl, z EXU współpracuje od 2019 roku. Interesuje się tematyką miejską, ale nie tylko warszawską. Lubi porównywać stolicę Polski z innymi miastami – przyglądać się zmianom infrastrukturalnym, komunikacyjnym i urbanizacyjnym. Obserwuje co, gdzie i dlaczego się buduje. Oprócz tego lubi podróże małe i duże, ale też sport, film oraz muzykę. Stara się jednak nie ograniczać w tematyce swoich tekstów.
News will be here