News will be here
Sportowy weekend na Warmii

Położona w pięknych regionach, które zachwycają swoją przyrodą. Dobrze skomunikowana z głównymi trasami szybkiego ruchu. Środowisko naturalne wraz z człowiekiem stworzyło tam fantastyczne warunki do uprawiania sportu - zarówno na poziomie amatorskim, jak i zaawansowanym. Tym charakteryzuje się Warmia, co czyni ją doskonałą destynacją na sportowy weekend.

Olsztyn

Plaża miejska w Olsztynie, wraz leżącym nieopodal OSiR-em stanowi centrum aktywnego wypoczynku Warmii (fot. ro.com.pl)

Olsztyn zlokalizowany jest zaledwie 200 km na północ od stolicy, a dotrzeć tam można zarówno trasą S7, jak i koleją "Intercity". Na jego wschodniej granicy leży Jezioro Krzywe. Miasto zagospodarowało część linii brzegowej, tworząc na niej plażę miejską. W sezonie letnim korzystać na niej można z odpowiednio zabezpieczonego kąpieliska z wyznaczonymi torami do pływania. Zimą odbywają się tu sesje morsowania i otwierane jest lodowisko. W bliskim sąsiedztwie znajduje się także Centrum Żeglarstwa Wodnego i Lodowego. Biegacze i amatorzy jazdy na rowerach górskich będą zachwyceni fantastyczną trasą biegnącą dookoła jeziora, której długość wynosi około 20 kilometrów.

Olsztyn słynie z dobrego zaplecza infrastruktury sportowej, z której można skorzystać w każdej chwili.

Po przeciwnej stronie do plaży miejskiej znajduje się kompleks sportowy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W jego skład wchodzą: nowoczesny fitness club, hala do squasha, olsztyńskie centrum kajakarstwa i korty tenisowe. Budynki kompleksu - z charakterystycznymi, dużymi przeszkleniami - dają trenującym możliwość podziwiania widoku jeziora i lasu, co czyni trening jeszcze przyjemniejszym.

Centrum Sportu i Rekreacji Ukiel II (fot. OSiR Olsztyn)

W przestrzeń na linii brzegowej, pomiędzy plażą miejską a OSiR-em, wkomponowały się dwa pięciogwiazdkowe hotele ze SPA. Dzięki temu, osoby odwiedzające region, które cenią sobie wygodę mają wszystko "w zasięgu ręki". Innymi słowy można tu samodzielnie "zaprojektować" bogaty w atrakcje, kompleksowy sportowo-regeneracyjny wypoczynek.

Jeszcze więcej sportu

W razie potrzeby większej dywersyfikacji wyjazdu, w niedalekim sąsiedztwie (gdyż Olsztyn jest małym miastem) znajdzie się jeszcze więcej atrakcji. Boiska i (uwaga) kryte hale do siatkówki plażowej, tor motocrossowy i baseny sportowe kuszą swoją ofertą. Pełen wachlarz możliwości!

Warmińskie okolice Olsztyna

Naterki i golf

W Naterkach znajduje się ośrodek golfowy. Położony jest wśród malowniczych lasów i pięknych jezior - takie jak jezioro Naterskie a także jezioro Wulpińskie. Zaledwie dwie godziny drogi od Gdańska i Warszawy, a 10 minut od Olsztyna.

pole golfowe w Naterkach (fot. pixabay )

Golf dla koneserów

Pole to klasa mistrzowska (par 72). Projekt został wykonany przez najstarszą na świecie firmę architektów pól golfowych - Hawtree Ltd. z Wielkiej Brytanii z Martinem Hawtree na czele. Firma rozpoczęła swoją działalność w roku 1912 i od tego czasu nieprzerwanie projektuje, buduje i modernizuje pola golfowe. Do tej pory na swoim koncie Hawtree Golf Course Architects ma około 750 projektów! Podstawowym założeniem projektanta było wykorzystanie nadzwyczajnej urody warmińskiego krajobrazu bez zbytniej ingerencji w przyrodę. Różnorodność ukształtowania terenu pola oraz jego nietuzinkowa lokalizacja sprawiają, iż jest ono niezwykle interesujące dla graczy. Projektanci pola znakomicie dostosowali je do poziomu oraz zaawansowania graczy. Dzięki licznym naturalnym i sztucznym przeszkodom pole golfowe w Naterkach należy do najciekawszych lokalizacji w Polsce.

Strefa ciszy na Jeziorze Wulpińskim

Objęte strefą ciszy jezioro ma 8 km długości maksymalnej i 2 km szerokości maksymalnej. Jezioro odznacza się krystalicznie czystą wodą i jest rajem dla amatorów pływania na wodach otwartych. Na przedzielającym jego odnogi półwyspie zbudowany został hotel. Możemy tam wynająć cały sprzęt wodny - łódki, kajaki i rowery wodne). Cała okolica stanowi także nie lada atrakcję dla amatorów kolarstwa szosowego. Charakteryzuje ją duża ilość niewielkich wzniesień i malownicze trasy. Pobliskie restauracje serwują zdrowe posiłki oparte na lokalnych produktach, co doceni każdy sportowiec.

Hotel Marina Golf Club w Tomaszkowie

Chwila na regeneracje

Kawkowo, Nowe Kawkowo, Glendy

Jeśli czujecie potrzebę zupełnego odpoczynku od intensywnych treningów, proponujemy udać się na północny wschód od Olsztyna. Wioski i osady, takie jak Kawkowo, Nowe Kawkowo, Pupki i Glendy to miejsca, w których czas płynie wolniej, a natura leczy swoją energią. Nic dziwnego, że upodobały je sobie osoby praktykujące jogę i żyjące według filozofii "slow". Znajdziecie tu ośrodki oferujące pobyty regenerujące ciało i ducha. Joga, Mindfullness, Shirin-Yoku (kąpiel w lesie) zagościły tu na stałe. Szczególną popularnością, w gronie osób doceniających spokój, cieszy się CAMP SPA, położone w lesie pod wioską Glendy. Zażyjecie tu kąpieli ziołowych pod gołym niebem. Skorzystacie tu także z profesjonalnych zabiegów fizjoterapeutów i masażystów, które odbywają się w drewnianych domkach ze szklanymi ścianami, wpuszczającymi przyrodę do środka.

Camp Spa w Glendach (fot. Pinterest)

Życzymy wam udanego, aktywnego wypoczynku.

News will be here