Lexus i Czarna Pantera podbijają Super Bowl 2018!

Super Bowl 2018 (langdonfarms.com)
Super Bowl 2018 (langdonfarms.com)
Tegoroczny Super Bowl odbył się 4 lutego. Wiemy już, że starcie The England Patriots z Philadelphia Eagles zakończyło się zwycięstwem tych drugich, z wynikiem 41:33. Jednak nie dla wszystkich fanów tego wydarzenia wynik meczu był najważniejszy.

Finał Super Bowl to wspaniała impreza sportowa, podczas której dwie futbolowe drużyny mierzą się w starciu o puchar mistrzostw NFL  – największej zawodowej ligi futbolu amerykańskiego (ang.: National Football League – Narodowa Liga Futbolowa). Wydarzenie to od lat stanowi interesujące zjawisko w amerykańskiej kulturze i jest najchętniej oglądanym show w USA. Tegoroczny finał przyciągnął przed telewizory 103,5 mln widzów. Jednak, jak zwykle, dla części z nich samo starcie futbolistów było jedynie wisienką a torcie.

Super Bowl 2018 - Justin Timberlake (time.com)
Super Bowl 2018 – Justin Timberlake (time.com)

Ważnymi, a dla niektórych równie ważnymi, co mecz, elementami corocznego eventu są tzw. Halftime Shows (występy gwiazd) oraz unikalne spoty reklamowe. Nie pojawiają się one nigdzie indziej, ponieważ przygotowywane są specjalnie z myślą o tym niesamowitym wydarzeniu. W tym roku, na scenie królował Justin Timberlake, a amerykański hymn odśpiewała Pink.  Jednak reklamożercom oraz fanom Marvela i motoryzacji, najwyraźniej najbardziej zapadła w pamięć reklama Lexusa, zatytułowana „Niech żyje Król” (ang: “Long Live the King”) z Czarną Panterą w roli głównej.

Super Bowl 2018 - Lexus i Czarna Pantera (www.autoguide.com)
Super Bowl 2018 – Lexus i Czarna Pantera (www.autoguide.com)

W spocie widzimy głównego bohatera komiksu, T’Challa (a właściwie wcielającego się w jego rolę Chadwicka Bosemana), który po udanej akcji odzyskania vibranium udaje się na międzynarodową konferencję jako dyplomata – poza tym, że jest superbohaterem, pełni w końcu także funkcję króla Wakandy. W wypełnieniu obydwu zadań pomaga mu Lexus LS 500 F SPORT, który, jak mówi przekaz, jest idealnym pojazdem zarówno dla koronowanej głowy, jak i zapracowanego herosa.

Dwoisty charakter Czarnej Pantery doskonale pasuje do specyfiki Lexusa LS – król, głowa państwa, jest jednocześnie superbohaterem. W klipie reklamowym świetnie pokazuje to dwie strony LS: luksus i wysokie osiągi.

– Cooper Ericksen, Wiceprezes Lexusa ds. Marketingu

Na tło spotu wybrano utwór „Legend Has It” duetu Run the Jewels, zajmujący 1. miejsce zestawienia Billboard Top R&B/Hip-Hop Albums.

30-sekudowa reklama na Super Bowl wiąże się z niebotycznym kosztem około 5 mln dolarów. Nie każda marka może sobie na taki spot pozwolić. Już teraz jednak wiadomo, że wydatek na reklamę Lexusa opłacił się. Jak obliczył portal motoryzacyjny Kelley Blue Book, zainteresowanie modelem LS 500 F SPORT wzrosło po jej emisji o aż 2500 procent i stanowi najlepszy wynik wśród spotów wszystkich pojazdów prezentowanych podczas finału NFL.

Przekonajcie się sami:

Źródła: Moto.pl, Wirtualne Media, Fobes.com.

Autor artykułu
More from Barbara Sajewicz

Toyota GT86 TRD Special Edition: tuning legendy

Tylnonapędowe coupé GT86 to samochód kultowy pod wieloma względami. Zasłynął zwłaszcza jako...
Czytaj wiecej