Świąteczne metro znów w Warszawie

W mikołajki warszawskie metro wypuściło dwa pociągi w świątecznych malowaniach. Na stacjach będzie można je spotkać do 6 stycznia tego roku.

To już kolejna edycja świątecznych pociągów którą przygotowało warszawskie metro. Jedyna w Polsce podziemna kolejka wypuszcza na tory składy w bożonarodzeniowych dekoracjach. Tym razem do ruchu trafiły dwa składy. Pierwszy z nich, to najnowsze dziecko warszawskiego przewoźnika – pociąg Inspiro wyprodukowany przez niemieckiego Siemensa. Z zewnątrz skład został ozdobiony świątecznymi motywami w postaci śnieżynek ,prezentów, dzwonków czy gałązek. Całość uzupełniają typowo warszawskie grafiki, takie jak między innymi Syrenka czy wierzchołek Kolumny Zygmunta. W środku poręcze oklejono biało – czerwoną folią, tak że przypominają charakterystyczne świąteczne lizaki, na wykładzinie podłogowej znajdziemy za to płatki śniegu. W dniu inauguracji ruchu świątecznego pociągu na stacjach można było spotkać hostessy, które częstowały pasażerów łakociami.

Drugi zestaw to wagon seri 81 radzieckiego (potem rosyjskiego) Metrowagonmasz. Rosyjski pociąg oklejono w biało czerwone kolory również ze świątecznymi akcentami. Głównymi postaciami jednak zamiast św. Mikołaja, reniferów czy (biorąc pod uwagą pochodzenie wagonów) Dziadka Mroza są bohaterowie słynnego komiksu Papcia Chmiela. Na grafikach znaleźli się znani wszystkim Tytus, Romek i A’tomek. Jest to związane z akcją promocyjną jednej z sieci sklepów z elektroniką. Oba wagony można spotkać w metrze między 7 rano a 20 wieczór. Będą kursowały do 6 stycznia przyszłego roku.

Autor artykułu
More from Piotr Skowron

Aktywne przejście dla pieszych już działa w Warszawie

Na ulicy Kondratowicza, na warszawskim Targówku uruchomiono właśnie pierwsze w stolicy aktywne...
Czytaj wiecej