Szmaragdowe jezioro

Szukasz wyjątkowego miejsca z dala od pędzącego świata, gdzie tylko karta kredytowa wystarczy?

Szukasz wyjątkowego miejsca z dala od pędzącego świata, gdzie tylko karta kredytowa wystarczy? Znalazłeś! To niezwykłe miejsce ukazuje niecodzienny krajobraz, którym się zachwycisz.

Jezioro Charco de los Clicos jest skarbem najbardziej wyjątkowej wyspy jaką jest Lanzarote. Nie ma się co dziwić, gdyż jest to miejsce fascynujące z wielu powodów.  Pierwszym powodem jest położenie jeziora, które znajduje się w kraterze powstałym po wybuchu wulkanu El Golfo w XVIII wieku. Drugim zaś jest jego nietypowy, intensywny, zielony kolor, który zawdzięcza rosnącym w nim algom. Nie brakuje tu plaż, które są nie tylko złote czy białe, ale także czarne. Ten niesamowity krajobraz przyciąga wielu fotografów oraz był też wykorzystywany jako plener przy produkcjach filmowych i telewizyjnych. W okolicy zachwycającego jeziora możemy również znaleźć piękne pamiątki są nimi zielone kamienie, które często się wykorzystuje w produkcji biżuterii.

©Beata Ulmer_3

Charco de los Clicos jak i też cała wyspa to magiczny, wulkaniczny krajobraz. To właśnie tu zobaczyć można niesamowitą formę i kształt. Całość dopełnia klimat – na wyspie panuje wieczna wiosna. W takim miejscu w zgodzie z naturą się przebywa, akcentuje jej piękno i nie chce  się nic poprawiać.

 

Autor artykułu
More from Beata Ulmer

Jak znaleźć skarb wart milion funtów?

Był 1992 rok okolice wioski Hoxne w hrabstwie Suffolk. Miejscowy ogrodnik wyruszył...
Czytaj wiecej