LG wprowadzi sztuczną inteligencję do każdego naszego urządzenia

sztuczna inteligencja w domu
DeepThinQ to odpowiedź LG na rosnący trend czynienia każdego z naszych urządzeń inteligentnym. Opracowana przez firmę platforma uczenia się znajdzie zastosowanie w wielu nowych produktach.

LG chce przyspieszyć wprowadzanie na rynek nowych produktów wykorzystujących sztuczną inteligencję. Firma od dłuższego czasu udoskonala swoją autorską technologię nauczania maszynowego, a efekty swoich prac przekazuje wszystkim działom, dostarczając im narzędzia do rozwijania funkcji opartych na sztucznej inteligencji.

Efekty te łączy jedna nazwa. DeepThinQ 1.0, bo tak nazywa się platforma SI od LG, została opracowana w ubiegłym roku w stworzonym przez firmę koreańskim laboratorium, którego badania miały przyspieszyć udoskonalanie tej dziedziny. Rozwiązanie LG pozwala na łatwą implementację sztucznej inteligencji, dzięki czemu projektanci urządzeń mogą integrować ją z szerszą gamy nowych produktów.

DeepThinQ 1.0 obejmuje funkcje oparte na sztucznej inteligencji, takie jak rozpoznawanie mowy, obrazu i sygnałów z czujników czy wykrywanie przestrzeni lub obecności człowieka.

sztuczna inteligencja w domu

Rozwiązania te zostały opracowane na podstawie wiedzy o zachowaniach użytkowników sprzętu LG, którą gromadzono przez wiele lat. Od samego początku prac nad technologią DeepThinQ 1.0, LG stawiało na otwartość platformy, dzięki czemu zapewniono kompatybilność z różnymi systemami operacyjnymi, takimi jak Android, Linux czy webOS.

Produkty tworzone w ramach platformy DeepThinQ uczą się, wykorzystując chmurę, dzięki czemu z biegiem czasu stają się coraz inteligentniejsze – zaczynają rozumieć zarówno warunki otoczenia, jaki z zachowania użytkowników. Na przykład, inteligentny klimatyzator LG każdego dnia poznaje upodobania domowników i automatycznie schładza pomieszczenie do temperatury, którą uznają za przyjemną. Funkcja monitorująca wnętrze samochodu uczy się natomiast wyrazów twarzy oraz gestów kierowcy, dzięki czemu może rozpoznać pierwsze symptomy senności. Funkcje ThinQ będą mogły także zapamiętywać upodobania osób najczęściej korzystających z samochodu i umożliwić automatyczne regulowanie głośności muzyki, intensywności oświetlenia czy temperatury w kabinie.

DeepThinQ ma przyspieszyć pojawienie się sztucznej inteligencji w naszych domach. Był już też testowany w prawdziwym świecie.

Technologia DeepThinQ już teraz wpływa na proces projektowania produktów, zarówno konsumenckich, jak i tych przeznaczonych do zastosowań komercyjnych. W robocie Airport Guide, używanym w koreańskim porcie lotniczym Incheon, zastosowano zaawansowaną metodę redukcji szumów otoczenia, która pozwala na skuteczniejsze rozpoznawanie mowy, a tym samym dokładniejsze analizowanie wypowiedzi pasażerów. Automatyczny odkurzacz LG uczy się natomiast odróżniać meble od zwierząt domowych i odpowiednio dostosowywać swoją trasę.

Autor artykułu
More from Maciej Gajewski

LG Stylus 2 – telefony z rysikiem nie tylko dla profesjonalistów

Rysik zazwyczaj był kojarzony z telefonami dla biznesmenów, takich jak Samsung Galaxy...
Czytaj wiecej