Chińczycy zawstydzają gigantów. Jako pierwsi wprowadzą na rynek elastyczny, składany tablet

royole flexpai
To Samsung miał być tym producentem, który zadebiutuje na rynku z przełomowym, zginanym tabletem Galaxy F. Tymczasem bliżej niemal nikomu nieznana firma Royole wyprzedzi ogromną korporację.

O elastycznych wyświetlaczach w branży mówi się już od dawna. Dzięki nim możliwe będzie tworzenie urządzeń elektronicznych, które możemy składać i rozkładać wedle uznania i potrzeb. Niestety do tej pory produkcja elastycznych wyświetlaczy była zbyt droga, więc by stworzyć składane urządzenie trzeba było je zbudować z dwóch osobnych wyświetlaczy. Przedzielonych konieczną dla konstrukcji urządzenia ramką i elementami mocującymi.

royole flexpai

Rynkowym rewolucjonistą miał zostać Samsung. Zapowiedziany przez tego giganta rynku mobilnego Galaxy F to tablet, który możemy sobie zagiąć do formy telefonu – w zależności od bieżących potrzeb. Urządzenie ma się pojawić w sprzedaży jeszcze w tym roku, choć nie do końca wiadomo kiedy.

Słyszeliście wcześniej o firmie Royole? My też nie. A tymczasem jej FlexPai pojawi się na rynku szybciej, niż Samsung Galaxy F.

Royole FlexPai to pierwszy zginany do formy telefonu tablet, jaki pojawi się w sprzedaży. Ma on trafić do pierwszych klientów już w przeciągu najbliższych tygodni, choć na razie nie znajduje się w oficjalnej dystrybucji w Polsce. Urządzenie dostępne jest w dwóch wersjach. Tańsza kosztuje 1320 dol. i zawiera 6 GB RAM i 128 GB pamięci. Droższa kosztuje 1470 dol., znajdziemy w niej 8 GB RAM i 256 GB pamięci.

royole flexpai

Oba urządzenia wyposażone są w elastyczny, 7,8-calowy elastyczny wyświetlacz AMOLED, pracujący w rozdzielczości 1440p. Tablet po złożeniu do formy telefonu utrzymywany jest w tej konfiguracji przez zamek magnetyczny. Urządzeniem zarządza system Water, który jest zmodyfikowaną wersją Androida Pie.

Za wydajność urządzenia odpowiada 2,8-gigahercowy procesor Snapdragon. Całość uzupełniają slot Dual-SIM, złącze USB-C i dwuobiektywowy aparat.

Widać, że Royole FlexPai to produkt opracowany w pośpiechu.

Z jednej strony zyskujemy fantastyczny telefon, który sobie możemy rozłożyć, jak chcemy coś poczytać czy nad czymś popracować. Tyle że polecamy przyjrzeć się zdjęciom urządzenia. Jego walory użytkowe są niestety przyćmione przez jego wygląd. FlexPai po złożeniu jest dość gruby i raczej nie zmieści się do typowej kieszeni spodni. To oznacza, że na razie pozostanie prawdopodobnie głównie gadżetem dla nielicznych entuzjastów. Takich jak my.

Autor artykułu
More from Maciej Gajewski

Spełnienie marzeń z dzieciństwa – R2-D2 jako Tamagotchi

Jedne z największych fascynacji dzieci lat dziewięćdziesiątych to "Gwiezdne wojny" i zwierzątka...
Czytaj wiecej