Technologia na stoku!

źródło: NTN.pl -
3 gadżety, które...

Narciarstwo i snowboard przeszły niesamowicie długą i skomplikowaną drogę od kiedy ludzie po raz pierwszy postanowili przeczepić sobie kawałki drewna do stóp, aby przyspieszyć proces poruszania się po śniegu. Każdego sezonu pojawiają się co raz to nowe rozwiązania – od wiązań i gogli po smary i sprzęt do lokalizacji. Dlatego w oczekiwaniu na biały puch, który niebawem będziemy pokonywać na nartach prezentujemy kilka gadżetów, które tę przyjemność pomogą nam uwiecznić, albo ułatwić.

GoPro Hero 4

Tak, GoPro to już jedna z podstaw na stoku. Można powiedieć, że ta mała kamera o ogromnych możliwościach w krótkim czasie zmieniła sporty ekstrmalne w przemysł rozrywkowy… w HD. Najnowsza wersja kamery jest jednym z najbardziej zaawansowanych gadżetów do nagrywania video. Niewiele większa od pudełka zapałek obudowa kryje 12 megapixelową kamerę nagrywającą filmy w rozdzielczości 4K przy 30 klatkach na sekundę. Mało? Wbudowany Bluetooth i Wi-Fi mogą umiescić dopiero co nagrany film w sieci zanim skończysz wjeżdżać wyciągiem z powrotem na stok!

Celestron Elements Firecel+

Zrywanie się z samego rana, aby tworzyć pierwsze ślady na świeżutkim śniegu i jazda do czasu aż wyciągi nie zostaną zamknięte może być męczące. Nawet jeśli Twoje baterie wytrzymają taką jazdę, to te w Twoim telefonie i gadżetach z pewnością nie. Celestron Elements Firecel+ to rozbudowany power bank pomocny przez cały dzień. Naładuje smartfona, w międzyczasie posłuży jako rozgrzewacz do rąk, a wieczorem jako latarka która pomoże w ciemnościach zapakować sprzęt do auta. Prawde mówiąc ten gadżet przyda się nie tylko na stoku, ale i na zimę w mieście.

Beartek Snowsport Gloves

Rękawice narciarskie od zawsze były jednym z najczęściej udoskonalanych elementów wyposażenia na stoku, ale rękawice Beartek Snowsports zostawiły daleko w tyle wszystko to co do tej pory powstało. Moduły Bluetooth i Wi-Fi pozwolą na kontrolowanie przez te wodoodporne rękawice smartfona czy kamery GoPro. Nacisnięcie odpowiednich przycisków dostępnych na rękawicach nie wymaga rzecz jasna ich zdejmowania.

snow-pair-logo2

BONUS! Forcite Alpine

Jeszcze niedostępny w sprzedaży, ale już spokojnie możemy i nim marzyć. Kask od Alpine to naszpikowana technologią dawka tego co czeka nas w niedalekiej przyszłości. Zintegrowany Bluetooth i Wi-Fi synchronizują się ze smartfonem przekazując do głośników w kasku nie tylko muzykę, ale też rozmowy telefoniczne i bezpośrednie połączenie z innymi osobami, które mają kaski Alpine w odległości do 200 metrów. Wbudowane oświetlenie zadba o to, aby nagrywane kamerą 4K video z naszego przejazdu było dobrze doświetlone nawet wieczorem. Mierzenie prędkości, wysokości skoków, czy monitorowanie zgodności trasy z z GPS brzmią już tylko jak coś oczywistego. Kiedy będzie w sprzedaży? Nie wiadomo. Wiadomo, że jest kosmiczny!

Autor artykułu
More from Krzysiek Bukowski

Finały World Drone Prix 2016 w Dubaju

Luke Bannister był głównym pilotem dronów w zespole Tornado X-Blades Banni UK...
Czytaj wiecej