News will be here
Huawei Watch GT 2e chce być ulubionym zegarkiem wszystkich, którzy kochają uprawiać sport

Huawei Watch GT 2e już na pierwszy rzut oka wyraźnie sugeruje, że jest to sprzęt przede wszystkim dla sportowców. Na szczęście zachował klasyczną formę zegarka, więc nie będzie wyglądać źle jak założymy do niego koszulę i marynarkę – przede wszystkim jednak chodzi o ruch, zdrowie i aktywność.

Pasek zegarka jest wykonany z fluoroelasteru, przez co ma być wytrzymały i odporny na działanie wysokich temperatur, kontakt z chemikaliami czy solą. Ma przy tym porowatą konstrukcję, co powinno pozwolić skórze oddychać.

Huawei Watch GT 2e jest świetnie wyposażony.

Treści i godzinę Watch GT 2e wyświetlać będzie na ekranie AMOLED o przekątnej 1,39 cala i o średnicy 46 mm. Jest on podświetlany i automatycznie dostosowuje się do oświetlenia otoczenia. Wygląd tarczy można przy tym zmieniać wedle uznania. Huawei przygotował 200 odmian tarcz, w przyszłości mają też być dodawane kolejne.

Zegarek może też nam posłużyć jako odtwarzacz muzyczny, żeby nie trzeba było targać ze sobą telefonu, gdy chcemy pobiegać przy muzyce. Watch GT 2e pomieści 500 utworów muzycznych, których możemy słuchać za pomocą bezprzewodowych słuchawek (Bluetooth 5.1 LE).

Za wydajność zegarka odpowiada procesor Kirin A1, który podobno zużywa wyjątkowo mało energii. Huawei Watch GT 2e ma pracować bez ładowarki około dwa tygodnie… lub 30 godzin przy aktywnym, non-stop monitorowaniu z GPS.

Nowy sprzęt Huaweia obsługuje 100 trybów sportowych, w tym bieganie, bieżnię, rower, pływanie, triathlon, spacer czy trening wolny.

15 trybów jest już zainstalowanych w zegarku, a pozostałe 85 dostępnych jest w aplikacji Huawei Zdrowie. Watch GT 2e automatycznie wykrywa i zaczyna rejestrować część najpopularniejszych dyscyplin, w tym bieganie na świeżym powietrzu oraz na bieżni, spacer czy wioślarstwo.

Urządzenie oblicza między innymi maksymalny pułap tlenowy, rejestruje dystans, spalane kalorie, tętno i tempo. Rozpoznaje i rejestruje wysiłek na otwartej przestrzeni i w pomieszczeniu. Podczas treningu dostarcza praktyczne wskazówki, na przykład gdy tętno zaczyna gwałtownie rosnąć, a po treningu oblicza i podaje czas potrzebny do pełnej regeneracji. W zegarku można również uruchomić funkcję pozwalającą na kontrolowanie cyklu menstruacyjnego u kobiet.

Ponadto oferuje wysokościomierz, barometr i kompas. Potrafi też monitorować czas i fazy snu oraz diagnozować powszechne problemy ze snem. Za sprawą informacji zbieranych z czujników, pomaga również kontrolować poziom stresu w ciągu dnia oraz proponuje ćwiczenia oddechowe pozwalające się zrelaksować.

Huawei Watch GT 2e można już zamówić w cenie 700 zł.  Zegarek będzie dostępny w trzech kolorach: czarnym, czerwonym i zielonym.

Maciej Gajewski

Maciej Gajewski

Moje pasje to pisanie (jestem dziennikarzem i blogerem), muzyka, gry wideo, astronomia i dobre kino. Uwielbiam elektrogadżety. Niezależna, wolna dusza. Marzyciel.
News will be here