News will be here
Nintendo Switch edycja Fortnite – najlepszy prezent dla dziecka?

Nintendo Switch przebojem podbiło rynek, zwiastując wielki powrót do formy japońskiego giganta elektronicznej rozrywki. Switch cieszy się ogromną sympatią u graczy dowolnego sortu – starych i młodych. Entuzjastów i graczy niedzielnych. Nawet fani Xboxa czy PlayStation chętnie sięgają po Switcha, by zagrać w najnowsze odsłony Mario i Zeldy. Stanowczo zatem uprościłem w tytule zbiór fanów konsoli Switch. Nie da się jednak ukryć, że ta cieszy się szczególnym uznaniem wśród najmłodszych graczy. Prawdopodobnie z uwagi na to, że można ją ze sobą wszędzie zabrać. I że ma mnóstwo przyjaznych nieletnim gier.

Największy hit wśród młodych – i nie tylko – graczy? Oczywiście Fortnite

Nintendo Switch Fortnite Special Edition, Fortnite, Nintendo
Nintendo Switch Fortnite Special Edition, fot. Nintendo

Minecraft i Fortnite biją absolutne rekordy popularności, przy czym Minecraft to coś w rodzaju edukacyjnego placu zabaw. Fortnite zaś jest sieciową strzelanką, nadającą się również dla młodszej publiczności. Gra jest absolutnym fenomenem. Przyciąga nie tylko aktywnych graczy, ale też i widzów uwielbiających obserwować zmagania innych na cyfrowych arenach i wirtualnie kibicować swoim idolom.

Fortnite na szczęście nie zawiera przesadnej ilości przemocy – nie więcej niż typowy serial animowany. Nic więc dziwnego, że gra ta jest niezwykle popularna nie tylko na Xboksie, PC czy PlayStation – kojarzonych ze starszymi graczami – ale również na telefonach, tabletach i właśnie na Switchu.

Nintendo Switch edycja Fortnite. Marzenie dzieciaków i – niestety – kolekcjonerów

Nintendo Switch Fortnite Special Edition, Fortnite, Nintendo
Nintendo Switch Fortnite Special Edition, fot. Nintendo

Specjalna edycja Switcha to pod względem technicznym standardowa wersja konsoli Nintendo. Jej obudowa została jednak wzbogacona o elementy graficzne znane z Fortnite’a. Do konsoli dodano też dwa joycony w niebieskim i żółtym kolorze – a więc ponownie w fortnite’owych kolorach. W pamięci urządzenia fabrycznie zapisana jest też gra Fortnite z dodanymi 2000 V-Bucks (wirtualna waluta do wykorzystania w grze) i możliwością darmowego pobrania zestawu kostiumów Wildcat Bundle.

Problem w tym, że Nintendo Switch edycja Fortnite pojawi się w bardzo ograniczonym nakładzie. Urządzenie znajdziemy raptem w kilku amerykańskich i europejskich sieciach handlowych. Jej cena niczym nie różni się od standardowego Switcha (300$/około 1500 zł), biorąc jednak pod uwagę zainteresowanie, należy się spodziewać szybkiego wykupienia całego towaru. Potem trafi on na popularne portale aukcyjne – niestety zapewne w dużo wyższych cenach, choć dla niektórych kolekcjonerów bądź zamożnych rodziców prawdopodobnie nie będzie to większą niedogodnością.

Maciej Gajewski

Maciej Gajewski

Moje pasje to pisanie (jestem dziennikarzem i blogerem), muzyka, gry wideo, astronomia i dobre kino. Uwielbiam elektrogadżety. Niezależna, wolna dusza. Marzyciel.
News will be here