News will be here
Przyszłość notebooków według Lenovo: elastyczne wyświetlacze i obsługa sieci 5G

Czy da się jeszcze coś zmienić w notebookach, nie licząc coraz wydajniejszych podzespołów i coraz wyraźniejszych wyświetlaczy? Lenovo jest zdania że tak. Znany producent komputerów pokazał na CES 2020 dwie bardzo odważne konstrukcje. Jedna ucieszy osoby, które potrzebują komputera który błyskawicznie łączyć się będzie z najszybszą możliwą siecią. Drugi… sami nie wiemy dla kogo ten notebook jest przeznaczony, choć prezentuje się nader imponująco.

Lenovo Yoga 5G - jak sama nazwa wskazuje, to pierwszy notebook z obsługą sieci 5G

Notebook Lenovo Yoga 5G to smartbook hybrydowy typu dwa-w-jednym, a więc jego zawiasy umożliwiają otworzenie klapy o kąt 180 stopni, zamieniając laptopa w urządzenie tabletopodobne.
Lenovo Yoga 5G

Łączność 5G będzie rewolucjonizować branżę technologiczną, umożliwiając powstawanie takich rozwiązań, jak inteligentne miasta, inteligentna infrastruktura i inteligentne urządzenia IoT. Nie zapominajmy jednak i o korzyściach dla urządzeń przenośnych, a więc sieci o wysokiej wydajności i bardzo niskich opóźnieniach. Lenovo Yoga 5G to pierwszy na świecie notebook, który skorzysta z tych udogodnień.

Yoga 5G to smartbook hybrydowy typu dwa-w-jednym, a więc jego zawiasy umożliwiają otworzenie klapy o kąt 180 stopni, zamieniając laptopa w urządzenie tabletopodobne. To również pierwszy na świecie komputer wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 8cx 5G Compute Platform. Jest tak energooszczędny, że producentowi udało się – jak twierdzi – osiągnąć parametr w postaci 24 godziny ciągłej pracy komputera na zasilaniu bateryjnym, bez konieczności podłączania go do ładowarki. Najtańsza wersja Yogi 5G ma kosztować równowartość 1,5 tys. dol.

Tabletokomputer ThinkPad X1 Fold z elastyczny, zginanym ekranem

Komputer ten został zbudowany z połączenia lekkich stopów oraz włókna węglowego, a pokrywa go skórzane etui. X1 Fold jest podobno wytrzymały i niezawodny, jak przystało na markę ThinkPad. Jest w pełni funkcjonalnym laptopem z wyświetlaczem OLED o przekątnej 13,3 cala, a waży mniej niż 1 kg.

Urządzenie płynnie zmienia kształt, umożliwiając pracę w różnych układach odpowiednio do potrzeb użytkownika: od kompaktowego urządzenia po całkowicie płaski ekran.
ThinkPad X1 Fold

Urządzenie płynnie zmienia kształt, umożliwiając pracę w różnych układach odpowiednio do potrzeb użytkownika: od kompaktowego urządzenia po całkowicie płaski ekran. X1 Fold będzie dostępny w Polsce od października 2020 w cenie od 2,5 tys. dol.

Maciej Gajewski

Maciej Gajewski

Moje pasje to pisanie (jestem dziennikarzem i blogerem), muzyka, gry wideo, astronomia i dobre kino. Uwielbiam elektrogadżety. Niezależna, wolna dusza. Marzyciel.
News will be here