News will be here
OnePlus 12 – nowy król smartfonów?

Wygląda na to, że w nowy rok wejdziemy z nowym królem wydajności – tak przynajmniej sugerują przecieki dotyczące smartfona OnePlus 12, który w swojej ojczyźnie zadebiutować ma już za kilka dni, natomiast na światową premierę przyjdzie nam poczekać przynajmniej do końca stycznia.

Już za kilka dni OnePlus będzie świętować dziesiątą rocznicę istnienia. Firma założona przez Pete'a Lau i Carla Peia (dziś rozwijającego własną markę Nothing) to swoisty fenomen. Chiński producent nie tylko nie chciał kopiować innych marek, ale od samego początku wręcz pretendował do roli tego, który popycha rozwój technologiczny naprzód. Mimo wszystko Huawei prezentował pod tym względem nieco większą maestrię, jednak w przeciwieństwie do tego giganta OnePlus nie doczekał się globalnego bana, który zniweczył technologiczną potęgę software'owym wykluczeniem. Co ciekawe, nie w dniu rocznicy, lecz dzień później na rodzimym rynku zadebiutuje OnePlus 12.

Nowy gigant smartfonowego światka

Oczywiście warto już na starcie nadmienić, że część informacji, zwłaszcza tych dotyczących wydajności smartfona OnePlus 12, to efekt przecieków. Z drugiej jednak strony trudno oczekiwać innego wyniku, skoro mówimy o potężnym urządzeniu wyposażonym w zdecydowanie za dużo RAM-u (maksymalnie 24 GB), które jako pierwsze wejdzie na rynek z nowym procesorem Snapdragon 8 Gen 3. Nieprzypadkowy zdaje się też czas premiery, jako że globalna sprzedaż modelu rozpocznie się tuż przed premierą Samsunga Galaxy S24, a to niejedyna uszczypliwość wobec konkurencji.

Chińska firma już w początkowej fazie kampanii marketingowej nowego flagowca podkreśliła bowiem, że Dwunastka nie doczeka się wersji Pro. Producent akcentuje swoją odmienność w podejściu do produktu i klientów, wbijając szpilę Samsungowi czy Apple'owi. Zaznacza bowiem, że OnePlus 12 ma być pełnowartościowym flagowcem, a nie zubożona wersja tegoż.

Ile OnePlus 12 będzie kosztować?

Na cenę niestety musimy jeszcze poczekać – przynajmniej do momentu chińskiej premiery, którą zapowiedziano na 5 grudnia. Dopiero wówczas będzie bowiem możliwe oszacowanie wartości urządzenia na rynkach zewnętrznych. Warto jednak przypomnieć, że obecny flagowiec marki w momencie premiery w Polsce kosztował odpowiednio 4199 bądź 4599 złotych w zależności od tego, czy wybraliśmy wersję 8/128, czy 16/256 GB. Można zatem założyć, że OnePlus 12 tańszy nie będzie. Jeśli jednak nie będzie dużo droższy, szykuje się smartfon warty uwagi. Na razie nie wiadomo, kiedy nowy model ruszy na podbój pozostałych rynków, lecz pojawiły się domysły, że będzie to 23 stycznia 2024 roku.

Wszystko za sprawą... konkursu, który ruszył na stronie marki. Zgodnie z jego regulaminem łatwo wywnioskować, że pod koniec stycznia (strona polska), a dokładniej po 23 stycznia (m.in. strona indyjska) OnePlus 12 będzie już dostępny w obiegu, jako że właśnie po tej dacie ma on trafić do dwunastu zwycięzców konkursu. Rzecz jasna wiadomo, że nie wydarzy się to przed globalną premierą. Co do samego konkursu, warto natomiast spróbować szczęścia, jako że jego jedynym wymogiem jest w gruncie rzeczy zapisanie się do newslettera firmy.

Damian Halik

Damian Halik

Kulturoholik, level 99. Czas na filmy, książki, komiksy i gry, generowany gdzieś między pracą a codziennymi obowiązkami, zawdzięcza opanowaniu umiejętności zaginania czasoprzestrzeni.

News will be here