News will be here
To koniec pewnej epoki. Nowy telefon OnePlusa jest świetny… i drogi

OnePlus był pewnym ewenementem na rynku telefonów komórkowych. Co prawda nie on jeden specjalizuje się w oferowaniu tanich a przyzwoitych smartfonów – tu szczególną popularnością cieszy się firma Xiaomi – ale to właśnie ten producent starał się we wspomnianej jakości nie dokonywać większych kompromisów. Telefony OnePlusa faktycznie były bardzo dopracowane, a jak na swoje możliwości kosztowały niewiele.

Firma jednak, zdaje się zmieniać swoją pozycję na rynku. Zaprezentowała dwa świetnie zapowiadające się telefony: OnePlus 8 i OnePlus 8 Pro. Oba, bez wstydu, mogą rywalizować z topowymi Samsungami Galaxy czy iPhone’ami. Niestety, również pod względem ceny.

OnePlus 8 – wszystkomający telefon dla masowego klienta.

oneplus 8 oneplus 8 pro

Pierwszy z telefonów został wyposażony w bardzo nowoczesny i bardzo szybki procesor Snapdragon 865 z modemem zgodnym z siecią 5G. Uzupełnia go 8 GB lub 12 GB pamięci RAM (w zależności od podwersji telefonu), 128 GB lub 256 GB pamięci UFS 3.0, 6,55-calowy wyświetlacz AMOLED FHD+ 90 Hz, aparat z 48-megapikselowym modułem głównym, 16-megapikselowym szerokokątnym i 2-megapikselowym makro. Całość uzupełnia akumulator o pojemności 4300 mAh.

Dla tych co niespecjalnie znają się na podzespołach: OnePlus 8 jest bardzo szybkim telefonem, który powinien wykonywać świetne zdjęcia, mieć rewelacyjnej jakości wyświetlacz i długo pracować bez konieczności podłączania do ładowarki. Telefon jest też wyposażony w sprzętowy przycisk do zmiany profili głośności, choć z kolei zabrakło w nim złącza słuchawkowego.

Z dodatkowego wyposażenia warto wskazać głośniki stereo i czytnik linii papilarnych pod wyświetlaczem. Telefon jest też wodoodporny.

OnePlus 8 Pro na pełnym bajerze. Z najlepszym na rynku wyświetlaczem.

oneplus 8 oneplus 8 pro

OnePlus 8 Pro, według renomowanego laboratorium DisplayMate, to wyświetlacz o jakości wcześniej w telefonach niespotykanej. Według specyfikacji technicznej to moduł Fluid AMOLED o przekątnej 6,78 cala, rozdzielczości 3168 x 1440 pikseli i odświeżaniem 120 Hz. Jego kontrast, jasność, odwzorowanie kolorów są ponoć niezrównane. Ale to nie koniec.

Wersja Pro ma jeszcze lepszy aparat od bazowego OnePlusa 8. Producent zastosował tu aparat główny 48 Mpix z obiektywem szerokokątnym, 48 Mpix z obiektywem ultrawide, 8 Mpix z obiektywem telefoto i 5 Mpix z filtrem kolorów.

oneplus 8 oneplus 8 pro

OnePlus 8 Pro po raz pierwszy w historii firmy jest wodo- i pyłoodporny, z oficjalną normą IP68. Telefon wyposażony jest też w moduł ładowania bezprzewodowego – w tym zwrotnego, a więc telefon może nam również służyć za bezprzewodowy bank energii.

OnePlus 8 i OnePlus 8 Pro – ceny.

To najsmutniejsza część tego tekstu. OnePlus 8 8/128 GB w kolorze Onyx Black lub Glacial Green to wydatek 3,3 tys. zł. Wersja z 12 GB RAM i 256 GB pamięci w kolorze Glacial Green lub Interstellar Glow to aż 3,75 tys. zł, a przecież nie dotarliśmy do cen modeli Pro.

Za OnePlus 8 Pro 8/128 w kolorze Onyx Black zapłacimy 4,2 tys. zł. Wersja 12/256 w kolorze Glacial Green lub Ultramarine Blue to aż 4,7 tys. zł. Szkoda, wielka szkoda. Lubimy się z OnePlusem, więc życzymy sukcesów, tym niemniej nie da się ukryć: coś wyjątkowego właśnie się zakończyło, a telefony OnePlus straciły swoją najbardziej charakterystyczną z cech – opłacalność.

Maciej Gajewski

Maciej Gajewski

Moje pasje to pisanie (jestem dziennikarzem i blogerem), muzyka, gry wideo, astronomia i dobre kino. Uwielbiam elektrogadżety. Niezależna, wolna dusza. Marzyciel.
News will be here