News will be here
Przyszłość według Oppo: telefon składany jak origami i słuchawki jako serce wszystkiego

Jeszcze nie tak dawno temu o Oppo mało kto słyszał. Chiński producent wyraźnie jednak korzysta z osłabienia Huaweia i ma ambicję całkowicie zastąpić go na światowym rynku. Idzie mu to całkiem nieźle – to już dziś jedna z największych firm w branży, coraz częściej wyznaczająca nowe trendy, zamiast tylko podążać za tymi wyznaczonymi przez liderów. Oppo ma zresztą świadomość sukcesu. Nie po raz pierwszy prezentuje swoje wizje przyszłości – a więc produktów, które jego zdaniem będą wyznaczać trendy w przyszłych latach. Do tej pory je realizował, ale żadna nie była tak odważna, jak ta omówiona poniżej.

Trzy zawiasy i origami – tak pokrótce można opisać prototypowy telefon Oppo

Oppo Nendo Slide Phone Concept
Fot. Oppo

Firma na razie nazywa swój pomysł po prostu slide phone, czyli wysuwany telefon. Składa się on z trzech elementów połączonych zawiasami, dzięki czemu użytkownik może dostosować powierzchnię wyświetlacza do swoich aktualnych potrzeb. Całkowicie złożony telefon Oppo nie oferuje żadnego interfejsu użytkownika – ale za to jest malutki i łatwo go schować do kieszeni.

Użytkownik może następnie otworzyć tylko jedną część wyświetlacza o wysokości 4 cm – na przykład celem sprawdzenia powiadomień czy kontrolowania odtwarzacza muzycznego. Po otworzeniu drugiej części urządzenie przybiera formę typowego telefonu – z aparatem skierowanym w stronę użytkownika, więc jest to też idealna konfiguracja do wykonywania selfików. Trzecia otwarta część zamienia telefon w podłużny tablet z aparatem skierowanym na zewnątrz. Do telefonu miałby być dołączany rysik.

Słuchawki sercem wszystkiego

Oppo Nendo Slide Phone Concept
Fot. Oppo

Według Oppo to słuchawki typu true wireless (rodzaj dousznych bezprzewodowych słuchawek) będą najbardziej osobistą częścią elektroniki użytkowej. Z tą myślą firma opracowała prototypowy zestaw urządzeń o nazwie tymczasowej music-link. Składają się na niego słuchawki, głośnik, zegarek, ładowarka bezprzewodowa i bank energii. Warto dodać, że za design urządzenia i akcesoriów odpowiada japońskie studio Nendo.

Inteligentne słuchawki możemy schować do etui, a następnie to umieścić w głośniku, dzięki czemu od razu ów głośnik może kontynuować odtwarzanie muzyki. Powerbank również ma specjalny slot na wspomniane słuchawki i można go używać do równoczesnego ładowania ich i telefonu. Słuchawki mogą też służyć za etui do zegarka. To na razie wyłącznie prototypy i nie jest jasne czy i kiedy trafią na rynek. Pomysł na telefon wydaje się jednak bardzo ciekawy, choć niestety takie urządzenie może też okazać się kruche i drogie.

Oppo Nendo Slide Phone Concept
Fot. Oppo
Maciej Gajewski

Maciej Gajewski

Moje pasje to pisanie (jestem dziennikarzem i blogerem), muzyka, gry wideo, astronomia i dobre kino. Uwielbiam elektrogadżety. Niezależna, wolna dusza. Marzyciel.
News will be here