News will be here
Takiej pralki jeszcze nie było. Jej sztuczna inteligencja sama rozpozna co właściwie pierze

LG ThinQ to pralka stworzona dla takich domowych ciamajd, jak autor niniejszego tekstu. By za jej pomocą zrobić pranie nie trzeba wiedzieć w zasadzie nic. Jej mechanizmy sztucznej inteligencji mają sprawić, że optymalna skuteczność prania ma być uzyskana bez konieczności zastanawiania się przez użytkownika nad ilością proszku czy wyborem konkretnego programu.

Odpowiada za to technika AI DD (Artificial Intelligent Direct Drive) w tandemie z funkcją diagnostyczną Proactive Customer Care. Pralka nie tylko wykrywa objętość i ciężar każdego wsadu, ale dzięki wspomnianym mechanizmom i armii czujników rozpoznaje również rodzaj tkanin włożonych do bębna. LG ThinQ porównuje zebrane informacje z ze swoją wewnętrzną bazą danych i na tej podstawie dobiera optymalne ustawienia programu.

Możliwości inteligentnej pralki LG ThinQ są naprawdę duże.

Nowa pralka LG z serii inteligetnych urządzeń domowych potrafi rozpoznać mieszaną kolekcję ubrań zawierającą – na przykład – podkoszulki i spodnie, odróżniając je od pościeli czy delikatnych ubrań, by stosownie dobrać rodzaje ruchów bębna, temperaturę i czas trwania cyklu. Mechanizm nazywany przez producenta ezDispense sam dozuje płyn do prania oraz zmiękczacz do tkanin, odpowiednio do wielkości i rodzaju wsadu. A jeżeli zdecydujemy się na zakup suszarki LG ThinQ, pralka wyśle do niej informacje o wsadzie, by od razu dobrać odpowiedni program suszenia.

pralka lg thinq

Pralka integruje się też z asystentką głosową Alexa. Może wysłać do niej powiadomienie, by ta z kolei pamiętała że kończy się proszek do prania – by następnie mogła nam o tym przypomnieć jak wejdziemy do sklepu. W wybranych krajach LG ThinQ może też sama zamawiać proszek gdy ten się skończy – choć na razie nie w Polsce.

pralka lg thinq

A skoro już o Polsce mowa, to jeszcze sobie nieco na to urządzenie poczekamy. Pralka LG ThinQ na razie będzie sprzedawana wyłącznie w Stanach Zjednoczonych – ceny jeszcze nie znamy. Do pozostałych regionów ma, według wstępnych ustaleń, trafić dopiero w drugiej połowie bieżącego roku.

Maciej Gajewski

Maciej Gajewski

Moje pasje to pisanie (jestem dziennikarzem i blogerem), muzyka, gry wideo, astronomia i dobre kino. Uwielbiam elektrogadżety. Niezależna, wolna dusza. Marzyciel.
News will be here