Dyson wykorzystał najnowsze zdobycze techniki do swojej prostownicy do włosów

Telefony, komputery, tablety… nie tylko tam drzemią najnowsze zdobycze techniki. Dyson, znana na rynku nowoczesnych produktów technologicznych firma, zaprezentowała właśnie prostownicę Corrale. Co ona robi na łamach Exumag? Przecież prostownice to relatywnie proste urządzenia. Czy ta jest, w takim razie, w jakiś sposób wyjątkowa?

W pewnym sensie: tak. Co więcej, usprawnienia w niej zawarte mają bardzo praktyczny charakter i nie polegają na wciskaniu nam, wręcz na siłę, złącza USB czy łączności z aplikacją mobilną. Zamiast tego Corrale ma być szybka i wygodna.

Prostownica do włosów Dyson Corrale kosztuje niemal 500 $. Podobno jednak warto.

dyson corrale

Urządzenie wyposażono w elastyczną miedzianą płytkę, która pewnie przytrzymuje włosy między zaciskiem oraz równomiernie rozprowadza ciepło. Jego przeznaczeniem nie jest suszenie włosów, a właśnie ich wygładzanie, prostowanie i stylowanie. Corrale ma kształt podobny do klasycznych prostownic, ale ma zaokrąglone boki. Oferuje trzy rodzaje temperatury pracy w celu dopasowania do różnych rodzajów włosów, od cienkich do grubych.

Jak podaje producent, wspominana elastyczna płytka sprawia, że nacisk jest bardziej równomiernie rozłożony, gdy użytkownik przeciska przez prostownicę włosy. Corrale powinien lepiej utrzymywać włosy w jednym miejscu, zamiast gubić ich pasma podczas prostowania. To z kolei oznacza, że nie trzeba kilkakrotnie przeczesywać włosów, aby je wygładzić, co powoduje mniejsze narażenie na zbyt duże ciepło i potencjalne uszkodzenia włosa.

dyson corrale

Prostownica ma wbudowany akumulator litowo-jonowy, który można naładować do 100 procent w ciągu 70 minut i który wystarcza na od 30 do 60 minut użytkowania. Chociaż jest bezprzewodowa, może być również używana po podłączeniu zasilania. Jest też przystosowana do transportu samolotem.

Dyson Corrale dostępna będzie w dwóch wariantach kolorystycznych: szarym z różowymi ozdobami oraz purpurowym ze złotymi. Prostownica ma się pojawić niedługo w sprzedaży.

Maciej Gajewski

Maciej Gajewski

Moje pasje to pisanie (jestem dziennikarzem i blogerem), muzyka, gry wideo, astronomia i dobre kino. Uwielbiam elektrogadżety. Niezależna, wolna dusza. Marzyciel.