News will be here
Spełnienie marzeń graczy. Potężny laptop nie z jednym, a dwoma wyświetlaczami

Asus, projektując ten komputer, zdecydowanie nie próbował iść na kompromisy. Jego sercem są najnowsze, dopiero co zapowiedziane przez producentów podzespoły, a więc procesor Intela z linii H oraz układ graficzny RTX Super. Z nowoczesnych i szybkich podzespołów korzystać będą również i inni producenci sprzętu, więc zachwyt samą specyfikacja techniczną w przypadku Zephyrusa Duo 15 nieco mija się z celem.

Na pewno, jednak, zwróciliście już uwagę na wygląd tego komputera. I tak, wasze podejrzenia są słuszne. Ten znajdujący się nad klawiaturą uchylany panel to drugi, pomocniczy monitor. Zdaniem Asusa stanie się on nieocenioną pomocą podczas zabawy z grami wideo.

Asus ROG Zephyrus Duo 15 – notebook dla graczy z dwoma monitorami.

Główny wyświetlacz ma przekątną 15,6 cala. Możemy wybrać, czy w naszym komputerze ma być zamontowany 60-hercowy panel o rozdzielczości 4K czy też 300-hercowy panel 1080p. Wielu graczy będzie wolało ten oferujący dużo wyższą płynność ruchu od tego o wyższej rozdzielczości – wszak Full HD to nadal bardzo szczegółowy obraz.

Drugi wyświetlacz wyposażony jest w panel dotykowy. Ma 14,1 cala przekątnej, pracuje w rozdzielczości 3840 x 1100 pikseli przy odświeżaniu 60 Hz. Po otwarciu klapy notebooka, dodatkowy ekran uchyla się pod kątem 13 stopni. Asus twierdzi, że takie ułożenie zapewnia widoczność obu wyświetlaczy w polu widzenia gracza. Ale do czego możemy ten dodatkowy wyświetlacz wykorzystać? Asus ma wiele propozycji.

Możemy na nim, na przykład, zarządzać aplikacją do streamowania, jeżeli w ten sposób kreujemy swoją cyfrową osobowość i zapewniamy treści naszym fanom. Możemy na nim umieścić komunikator, którego używamy do rozmowy z naszymi znajomymi graczami. Niektóre gry potrafią też obsłużyć drugi wyświetlacz, umieszczając na nim część swojego interfejsu. Na przykład w najnowszej Cywilizacji tam umieszczony jest panel do dyplomacji. Dodatki na nim mają też wyświetlać popularne League of Legends, Fortnite, Counter-Strike: Go czy Dying Light 2.

Reszta wyposażenia również nie rozczarowuje. To wydajna i potężna bestia.

ROG Zephyrus Duo 15

Komputer wyposażono w akumulator o pojemności 90 Wh, który możemy ładować za pośrednictwem złącza USB-C (które, nawiasem pisząc, jest zgodne z Thunderbolt 3). Najdroższa wersja komputera zawiera układ Core i9-10980HK, 32 GB RAM, 2 TB pamięci masowe RAID i układ graficzny RTX 2080 Super. Dla tych, którym nazwy powyższych podzespołów niewiele mówią: wydajniej w zasadzie się nie da, przynajmniej nie na rynku masowym.

Niestety, tak wydajny komputer z takim wyposażeniem – przypominamy o dwóch wyświetlaczach – musi drogo kosztować. Wspomniana wyżej konfiguracja to wydatek 3,7 tys. dol. Polskie ceny jeszcze nie są znane, jednak doświadczenie uczy, że wyjdzie drożej niż tylko po bezpośrednim przeliczeniu na złotówki.

Maciej Gajewski

Maciej Gajewski

Moje pasje to pisanie (jestem dziennikarzem i blogerem), muzyka, gry wideo, astronomia i dobre kino. Uwielbiam elektrogadżety. Niezależna, wolna dusza. Marzyciel.
News will be here