News will be here
Samsung The Terrace. Czyli mecze, seriale i gry wideo na świeżym powietrzu

Nie trzeba być telemaniakiem czy uzależnionym od telewizji, by docenić możliwość obejrzenia meczu finałów ligi w piłce nożnej podczas wspólnego grillowania i piwka na tarasie. Wieczorny seans z jakimś horrorem również może być dość klimatyczny, gdy oglądamy go owinięci w koce na świeżym powietrzu. Można wymyślić wiele powodów do tego, by zainstalować telewizor na tarasie.

Tyle że zazwyczaj szkoda nam wysiłku – na dodatek nieco się boimy, że w jakiś sposób uszkodzimy nasz telewizor. Dlatego też albo rezygnujemy z tego odważnego pomysłu, albo ewentualnie wyciągamy z rupierciarni jakiegoś starego rzęcha. Bo jak pokropi drobny deszcz i zepsuje odbiornik, to nie będzie nam go przesadnie szkoda.

Samsung ma inną propozycję. Telewizor The Terrace, który ma idealnie nadawać się do powieszenia na tarasie.

samsung the terrace
fot. materiały prasowe / Samsung

Samsung The Terrace dostępny jest w 55-, 65- i 75-calowej wersji. Pracuje pod kontrolą systemu Tizen, ale współpracuje też z rozwiązaniami Apple’a z AirPlay 2 na czele. Można więc zarówno instalować na nim aplikacje od popularnych usług VOD czy transmitujących wydarzenia sportowe, jak i strumieniować treści z iPhone’ów czy iPadów.

Telewizor jest odporny na pył i wodę (na poziomie IP55). Równie odporne mają być jego pilot i możliwy do dokupienia dodatkowy soundbar wzmacniający dźwięk. Nie trzeba przy tym korzystać z telewizora tylko po zmroku: The Terrace zdolny jest emitować obraz z szczytową jasnością nawet 2000 nitów, a więc wszystko będzie widać również i w bardzo słoneczny dzień. Dodatkowo pokryty jest powłoką antyreflektywną, dzięki czemu odbija niewielką ilość słonecznych odblasków.

samsung the terrace
fot. materiały prasowe / Samsung

The Terrace ma też zapewnić bardzo dobry kontrast za sprawą mechanizmu wygaszania Direct Full Array 16X, a powłoka z nanokryształów (Quantum dot) powinna zapewnić świetną reprodukcję kolorów. Będzie się też bardzo dobrze nadawał do transmisji sportowych za sprawą jego 240-hercowej matrycy. Fanów gier ucieszą funkcje dynamicznego dostosowywania kontrastu i bardzo niski input lag.

Samsung The Terrace ma trafić do sklepów jeszcze w tym roku. Na razie znamy jego amerykańskie ceny, a są to 3,5 tys. dol. (55 cali), 5 tys. dol. (65 cali) i 6,5 tys. dol. (75 cali).

Maciej Gajewski

Maciej Gajewski

Moje pasje to pisanie (jestem dziennikarzem i blogerem), muzyka, gry wideo, astronomia i dobre kino. Uwielbiam elektrogadżety. Niezależna, wolna dusza. Marzyciel.
News will be here