News will be here
Microsoft zaprezentował tablet stworzony wręcz do zdalnego nauczania

Hybrydowe tablety – a więc takie, które po podłączeniu do nich klawiatury transformują się w notebooka – nie są niczym nowym na rynku. Szlak ten przed wieloma laty przetarł Surface Pro od Microsoftu, który doczekał się wielu kolejnych edycji i naśladowców. Jest jednak pewien problem.

Surface Pro projektowany był z myślą o będących w ruchu zawodowcach, którzy potrzebują topowego urządzenia do realizowania służbowych zadań. To oznacza, że jest bardzo drogi – znacznie droższy, niż sprzęt, na który statystyczny rodzic może sobie pozwolić. To skłoniło Microsoft do zaprojektowania znacznie tańszej hybrydy – i o rozmiarze sprzyjającym dzieciom w wieku szkolnym.

Surface Go 2 – prawdopodobnie jeden z najlepszych tabletów do szkoły.

tablet surface go 2
Surface Go 2; fot. mat. prasowe

Tablet nie zmienił istotnie swojej formy względem Surface Go pierwszej generacji. Nadal możemy kupić go razem z doczepianą klawiaturą i rysikiem oraz w wersji z wbudowanym modemem LTE Advanced. Nie zmienił się też rozmiar urządzenia, choć za sprawą cieńszych ramek urósł jego wyświetlacz PixelSense – do przekątnej 10,5 cala.

Za wydajność urządzenia odpowiada procesor Pentium lub Core M ósmej generacji. To zdecydowanie nie jest układ dla osób potrzebujących sprzętu do poważnej pracy – typu montaż wideo, zawodowa obróbka zdjęć czy programowanie. Jest za to dużo tańszy, a do Edge’a, Worda, Excela, PowerPointa czy Microsoft Teams powinien wystarczyć aż nadto.

tablet surface go 2
Surface Go 2; fot. mat. prasowe

A skoro już o Teams czy Zoomie mowa, tablet wyposażono w Studio Mics, a więc autorskie rozwiązanie Microsoftu z dwoma mikrofonami, mające na celu zwiększenie czystość głosu i redukcję hałasu w tle podczas wideokonferencji – w tym grupowych zajęć szkolnych online. Z kolei przedni aparat wyposażono  w matrycę o rozdzielczości 5 Mpix, która zapewniać ma ostry obraz nawet przy słabym świetle.

Tablet Surface Go 2 jest przy tym względnie tani.

tablet surface go 2
Surface Go 2; fot. mat. prasowe

Surface Go 2 dostępny będzie w kolorach platynowym, czarnym, czerwonego maku i lodowego błękitu. W sklepach pojawił się wczoraj. Jego najtańsza wersja kosztuje 2 tys. zł. W tablecie znajdziemy preinstalowany i skonfigurowany już system Windows 10, a więc możemy być niemal pewni, że niezależnie od tego, jakie narzędzia wybierze do pracy nauczyciel naszych dzieci, niemal na pewno te zadziałają na Surface Go 2.

Maciej Gajewski

Maciej Gajewski

Moje pasje to pisanie (jestem dziennikarzem i blogerem), muzyka, gry wideo, astronomia i dobre kino. Uwielbiam elektrogadżety. Niezależna, wolna dusza. Marzyciel.
News will be here