Jelly 2 to smartfon, który zmieścisz w portmonetce

Firmę Unihertz być może niektórzy z was kojarzą za sprawą telefonu Jelly. To malutki, kieszonkowy smartfon, z którego dało się nie tylko telefonować i SMS-ować – a przy tym zajmował niewiele miejsca w kieszeni. Idea była niezła, ale z wykonaniem poszło znacznie gorzej. Podzespoły telefonu Jelly nie miały szans zapewnić odpowiedniego komfortu użytkowania. Kompromisy na rzecz utrzymania małego rozmiaru wyznaczono nieco zbyt daleko. Jelly może i był mały, ale co z tego, skoro był kiepski. Nic dziwnego, że okazał się sprzedażową klapą. Jelly 2 ma naprawić wszystkie błędy poprzednia.

W teorii nowy minismartfon od Unihertz wygląda nieźle

Jelly 2, fot. Unihertz
Wymiary Jelly 2, fot. Unihertz

Według specyfikacji sprzętowej w Jelly 2 z Androidem 10 znajdziemy procesor Helio P60 z 6 GB RAM i 128 GB pamięci – dość skromnie, ale tym razem jest więcej niż wystarczająco, by aplikacje i gry działały sprawnie. Telefon faktycznie jest maleńki – jego wyświetlacz ma raptem trzy cale przekątnej. Oprogramowanie, rzecz jasna, zostało dostosowane do tak małej powierzchni. Ponoć telefon niezmiennie wygodnie jest obsługiwać za pomocą palca.

W Jelly 2 nie zabraknie też NFC, może więc posłużyć nam jako środek płatniczy. Bezpieczeństwo zapewni natomiast czytnik linii papilarnych, a wszechstronność slot na dwie karty SIM. Telefon nie współpracuje z 5G a tylko z LTE, ale na razie nie powinno to być problemem. Mimo malutkiego rozmiaru nie zabrakło w nim również złącza słuchawkowego i czynnika kart microSD.

Jelly 2 pojawi się w sprzedaży… jeżeli zbierze się odpowiednia liczba chętnych

Jelly 2, fot. Unihertz
Fot. Unihertz

Jak wiele eksperymentalnych produktów, również i ten realizowany jest w ramach crowdfundingu. Jego sprzedaż ruszyła więc jeszcze przed rozpoczęciem produkcji, a tę Unihertz uruchomi, dopiero gdy zainteresowanie osiągnie wcześniej ustalony poziom – co już się stało. Firmie udało się już zebrać dziesięciokrotnie więcej, niż zakładano, a kampania potrwa jeszcze miesiąc. W przedsprzedaży na Kickstarterze Jelly 2 kosztuje 159 dolarów. Nie jest jasne, czy ta sama cena będzie obowiązywała, jeżeli telefon ten trafi do powszechnej sprzedaży.

Maciej Gajewski

Maciej Gajewski

Moje pasje to pisanie (jestem dziennikarzem i blogerem), muzyka, gry wideo, astronomia i dobre kino. Uwielbiam elektrogadżety. Niezależna, wolna dusza. Marzyciel.