News will be here

Sztuka jest japońskiej marce szczególnie bliska. Niezależnie czy mówimy o designie, w którym oni sami przodują, czy kinie, gdzie także nieraz mogliśmy zobaczyć ich samochody w akcji. Lexus po prostu lubi się angażować – widać to zwłaszcza we Włoszech. Japończycy od lat współpracują m.in. z organizatorami Salone del Mobile czy MFF w Wenecji. Tegoroczny Mediolański Tydzień Designu co prawda odwołano, ale na weneckiej wyspie Lido przygotowania idą pełną parą. Nawet jeśli podczas festiwalu w Wenecji zabraknie w tym roku niektórych przedstawicieli filmowej branży, Alberto Barbera przekonuje, że nie wpłynie to na poziom imprezy. Jednym z pewników jest natomiast dalsza współpraca organizatorów weneckiego Biennale z Lexusem.

"Sytuacja jest trudna, ale Wenecja nie rezygnuje z tego, co najlepsze"

https://www.youtube.com/watch?v=HdAj5VdKHX0

Powyższe zdanie to słowa wspomnianego już Alberto Barbery – dyrektora artystycznego MFF w Wenecji. Włoch jeszcze w kwietniu, gdy sytuacja zwłaszcza na Półwyspie Apenińskim wciąż była dramatyczna, zapowiadał, że wrześniowy festiwal nie jest zagrożony. Mimo upływu tygodniu pandemia nie odpuszcza, lecz Barbera zamierza dotrzymać słowa. W opublikowanym przed kilkoma dniami wystąpieniu dyrektor artystyczny MFF w Wenecji uchylił rąbka tajemnicy na ten temat. Okazuje się, że 77. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji wcale nie będzie aż tak odbierać od tego, co znamy. Oczywiście zmniejszy się liczba gości. Wszyscy będą natomiast zobowiązani do noszenia maseczek i zachowywania dystansu. Zabraknie też niektórych przedstawicieli Hollywoodu, jako że wiele głośnych premier przesunięto. Wszystkie gwiazdy, które zagoszczą w Wenecji, na czerwony dywan odstawi niezmiennie Lexus.

To już czwarty rok współpracy japońskiej marki z organizatorami. Lexus, jako oficjalny partner 77. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji, przekaże do dyspozycji gwiazd trzydzieści sześć samochodów. A ponieważ był to dla firmy bardzo dobry, obfitujący w nowości rok, we Włoszech Japończycy zadadzą szyku swoimi gwarantowanymi hitami. W festiwalowej flocie nie zabraknie bowiem nowości – w pełni elektrycznego UX 300e oraz zjawiskowego cabrio LC Convertible. Dla obu tych modeli będzie to debiut na włoskiej ziemi.

Lexus jedną z gwiazd MFF w Wenecji

Brad Pitt, 2019, 76. MFF w Wenecji, Pascal Le Segretain, Lexus
Brad Pitt podczas 76. MFF w Wenecji (29 sierpnia 2019), fot. Pascal Le Segretain/Lexus

Wiadomo już, kto z Wenecji nie wyjedzie z pustymi rękami. Honorowe Złote Lwy powędrują do Ann Hui oraz Tildy Swinton, ale prawdziwe emocje rozpocznie dopiero batalia w konkursie głównym. O nagrody powalczy osiemnaście produkcji z całego świata – w tym "Śniegu już nigdy nie będzie" Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta. Fani kina z niecierpliwością czekają więc na rozstrzygnięcia jury pod wodzą Cate Blanchett. Między 2 a 12 września nie tylko oni będą jednak mieli na czym zawiesić oko. Dla miłośników designu udział Lexusa w weneckim festiwalu to równie wielka gratka. Zwłaszcza widok LC Convertible będzie dla nich dawką niepowtarzalnych przeżyć, łączących świat kina i markę Lexus. Innowacyjnemu modeli UX 300e poświęcono natomiast specjalną wystawę w sercu MFF. Poza tymi dwiema opcjami gwiazdy filmu otrzymają do dyspozycji także pełną gamę SUV-ów Lexusa, luksusowego ES oraz zjawiskowe LC w wersji coupé.

W tym roku Lexus ponownie potwierdza swoje związki ze światem filmu, z którym łączy nas wiele wartości – przede wszystkim umiejętność dawania emocji, połączona z kunsztownym wykończeniem produktu i inteligentnym wykorzystaniem najbardziej zaawansowanych technologii. Na tych wartościach opierają się nasze dwa premierowe modele: UX 300e i LC Convertible.

– Maurizio Perinetti, dyrektor Lexus Italy Division

Damian Halik

Damian Halik

Kulturoholik, level 99. Czas na filmy, książki, komiksy i gry, generowany gdzieś między pracą a codziennymi obowiązkami, zawdzięcza opanowaniu umiejętności zaginania czasoprzestrzeni.

News will be here