News will be here

Powstanie modelu Gamers' IS to część zapoczątkowanej w styczniu kampanii "All In". Lexus coraz mocniej pracuje w ten sposób na zmianę postrzegania swojej marki zwłaszcza wśród młodych ludzi. Choć Japończycy nie zamierzają zrywać z luksusem, wyraźnie próbują uczynić go bardziej przystępnym. Jednocześnie firma wyraźnie dostrzega powiązania między stylem życia a wyborami konsumenckimi, stąd otwarcie na młodych, kreatywnych i posiadających niekonwencjonalne pasje.

Gamers' IS – samochód Lexusa zaprojektowany przez graczy

Gamers' IS, Lexus IS 350 F Sport, Lexus
Wnętrze modelu Gamers' IS, fot. Lexus

Opowiadając o projekcie, przedstawiciele marki są pewni, że to pierwszy taki samochód na świecie – i trudno im nie uwierzyć. W dużym skrócie jest to bowiem sen fana wyścigowych symulatorów, ale w praktyce to samochód dla każdego gracza. Nawet takiego, który jeszcze nie ma prawa jazdy – bo nie jest mu ono potrzebne, by korzystać z udogodnień tego IS-a. Powołanie do życia Gamers' IS było możliwe dzięki nawiązaniu współpracy z Twitchem. To właśnie użytkownicy tej platformy, śledzący kanał popularnej streamerki Fuslie, mieli w styczniu okazję wpłynąć na decyzje projektantów.

Wydarzenie śledziło ponad 554 000 osób, które czynnie angażowały się w rozwój projektu. Bazą, na której pracowano, był Lexus IS 350 F Sport. Uczestnicy streamu na bieżąco głosowali nad kolejnymi modyfikacjami. W ten oto sposób crowdsourcing posłużył studiu SCPS do urzeczywistnienia marzeń graczy i powołania do życia wyjątkowego, e-sportowego sedana.

Społeczność Twitcha jest tak zaangażowana w realizacje swoich gamingowych pasji, jak my w dawanie wyrazu czystej fascynacji sportowymi sedanami, których ucieleśnieniem jest IS 2021. Poprosiliśmy tych pasjonatów o pomoc w zaprojektowaniu wymarzonej przestrzeni do grania, a ich odzew był ogromny. W ten sposób wspólnie stworzyliśmy jedyne w swoim rodzaju połączenie designu i wydajności na pograniczu motoryzacji i gamingu.

– Vinay Shahani, wiceprezes ds. marketingu amerykańskiego oddziału Lexusa

Co marzy się graczom?

Lexus
Serce projektu – komputer gamingowy umieszczony w bagażniku sedana, fot. Lexus

Lexus wykonał odważny krok w kierunku docenienia społeczności, która przez społeczeństwo wciąż nie jest traktowana poważnie. Gry, wbrew obiegowej opinii, nie są dziecinną rozrywką, a segmentem kultury, który rozmiarami prześciga nawet przemysł filmowy! A czego chcą gracze? Gamers' IS dobrze odpowie na to pytanie. Widzowie Fuslie co prawda nie mogli w pełni dać upustu swoim marzeniom, ale w demokratyczny sposób dokonywali wyborów kolejnych elementów.

Karoserię pokryto wzorem Infiltrate, który poparło 48% głosujących. Winylowa okleina nie dominuje nad niuansami nadwozia, ale daje delikatny wyraz pasjom posiadacza. Grafika już na pierwszy rzut oka kojarzy się z klimatami gamingowymi, przypominając interfejs gry. Jeszcze bardziej zdecydowana była reakcja na wykończenie wnętrza. 55% osób postawiło na motyw Neon Tokyo, nawiązujący do japońskiego pop-artu. Gamers' IS zyskał dzięki temu wyraziste elementy oraz kochane przez graczy podświetlenie RGB.

Diody LED rozświetliły przede wszystkim podsufitkę, ale też – oszczędnie – przyozdobiły panele boczne oraz fotele. To jednak tylko wizualne bajery, a gdzie to, co dla graczy najważniejsze? W bagażniku. Komputer (brak szczegółowej specyfikacji, wiadomo jedynie, że wykorzystano procesor od AMD i kartę graficzną MSI Gaming GeForce) oczywiście przyozdobiono korespondującymi z wnętrzem LED-ami. By uprzyjemnić granie, oczywiście przyciemniono też szyby.

Tak przechodzimy do sedna, a więc stanowiska gracza

Stanowisko gracza, Lexus IS 350 F Sport, Lexus
Stanowisko gracza w zmodyfikowanym Lexusie IS 350 F Sport, fot. Lexus

Umiejscowiono je z przodu, na miejscu dla pasażera. Kubełkowego fotelu miłośnikom gamingu reklamować nie trzeba – ten z IS-a jest jednak nieporównywalnie wygodniejszy od nawet najdroższych foteli produkowanych z myślą o graniu. Przed wygodnie usadowionym graczem rozciąga się natomiast spory, zakrzywiony ekran (nie podano jego rozmiaru), na który zagłosowało 64% widzów Fuslie. Pod nim umiejscowiono natomiast wysuwaną platformę z klawiaturą i myszą.

Dodatkowo – dla tych, którzy bardziej od e-sportowych wyników cenią wygodę – przygotowano też wyjątkowy kontroler. Jego projekt (Cyber) poparło 42% głosujących, a konstrukcja została wydrukowana w technologii 3D. Z kolei po lewej stronie, w konsoli centralnej, zamontowano lodówkę. 61% graczy uznało, że powinna znaleźć się w niej mrożona kawa. Tak to można grać...

Kontroler, Gamers' IS, Lexus
Kontroler będący elementem wyposażenia Gamers' IS, fot. Lexus
Damian Halik

Damian Halik

Kulturoholik, level 99. Czas na filmy, książki, komiksy i gry, generowany gdzieś między pracą a codziennymi obowiązkami, zawdzięcza opanowaniu umiejętności zaginania czasoprzestrzeni.

News will be here