News will be here

“Poduszko-lotka“

Jeśli oglądaliście „Powrót do przyszłości II“ to dobrze znacie koncepcję poduszko-lotki (ang. hoverboard). Lexus zainspirował się filmem i postanowił pokazać świtu swoją nową koncepcję transportu. Latem 2015 roku Lexus zaprezentował swój niesamowity poduszkowiec, wykorzystujący technologię nadprzewodników, aby przybliżyć marzenia science fiction do prawdziwych faktów. Bez wątpienia może to zrewolucjonizować przyszłość naszego poruszania się.

https://youtu.be/Ow19lZ_tmQo

Samochód origami

Tradycyjne materiały konstrukcyjne pojazdu - metal, szkło, tworzywa sztuczne itp. - zostały odłożone na bok dla tej spektakularnej, jednorazowej kreacji. Chodzi o wierną, naturalnej wielkości replikę Lexusa IS wykonaną z precyzyjnie wycinanego kartonu. Do projektu wykorzystano około 1700 indywidualnie ukształtowanych arkuszy. Co najciekawsze, jeździł!

https://youtu.be/3F7DnWAhox8

Lodowe koła

Ciekawych materiałów i tworzenia niesamowitych rzeczy ciąg dalszy. Lexus zainspirowany kunsztem, jaki cechuje każdy pojazd, zlecił zespołowi specjalistów od rzeźb na lodzie zbadanie, w jaki sposób można wykorzystać lód w miejsce konwencjonalnych stopów metalu i gumy. Po trzech miesiącach badań, projektowania i testowania, gotowe koła zostały zamontowane w Lexusie NX. Samochód był głęboko zamrożony, przechowywany przez pięć dni w temperaturze -30°C (pierwszy raz uruchomiony), a następnie wypuszczony na londyńskie drogi.

https://youtu.be/u9CGTCD35Kg

Auto-tatuaż

Okazuje się, że nie tylko ludzkie ciało można pokryć tatuażem. Używając czystego białego Lexusa UX jako „płótna“ i wiertła Dremel w miejsce igły do tatuażu, artystka Claudia de Sabe wyryła na karoserii samochodu wzór inspirowany Japonią. Zawierał on karpia koi z jednej strony i dwie złote rybki z drugiej. Rezultat był zarówno uderzający, jak i niepowtarzalny, co jest prawdziwym hołdem dla kunsztu takumi, który wyróżnia każdego Lexusa.

https://youtu.be/61hW3GYQZzM

Sportowy jacht

Zapowiadana zimą 2017 roku koncepcja jachtu sportowego przewidywała, że Lexus może w przyszłości rozwinąć się w nowe obszary mobilności i rekreacji. Co więcej, uzupełnić nawet profil życia Lexusa. Nieco ponad dwa lata później, ten pozornie szalony pomysł urzeczywistnił się jako nowy luksusowy jacht Lexus LY 650.

Lexus LY
fot. materiały prasowe/ Lexus Polska

Skórzana sukienka

W jaki sposób pokazać światu elastyczną i wyjątkową naturę wysokogatunkowej skóry używanej w Lexusie CT? To proste! Odpowiedzią była współpraca z wielokrotnie nagradzaną projektantką specjalizującą się w wyrobach skórzanych - Úną Burke. Ręcznie wykonała ona unikatową skórzaną sukienkę, która mogła pokazać wszystkie zalety skóry, którą używana jest do tapicerki.

https://youtu.be/DCyP-WhOwUc

Reklama napisana przez AI

Reputacja Lexusa w zakresie przesuwania granic technologii i innowacji zainspirowała markę również do stworzenia nowej reklamy, w całości napisanej przez sztuczną inteligencję (AI). Proces polegał na szkoleniu SI z danych, które obejmowały nagradzane, luksusowe reklamy z ostatnich 15 lat. Inteligencja emocjonalna skupiła się na tym, co najsilniej działa na widzów oraz na specjalnie zamówionych informacjach o ludzkiej intuicji. To wszystko zostało przeanalizowane i zamienione w to wyjątkowe dzieło filmowe.

https://youtu.be/BhKw71AeOg4

42 tysiące diod LED

Ten wspólny projekt Lexusa i usługi wideo Vivo ujawnił podświetlaną wersję nowego Lexusa IS owiniętego 41 999 programowalnymi diodami LED. Zmieniły go one w przykuwający uwagę ekran do wyświetlania dynamicznej grafiki i wideo. Co ciekawe, po zakończeniu prac samochód zagrał główną rolę w teledysku "Be the One“ brytyjskiej artystki Dua Lipa.

https://youtu.be/mgI_pH8TOVY
Jan Urbanowicz

Jan Urbanowicz

Kinem jestem zafascynowany niemalże od kołyski, a przygody z nim zaczynałem od starych westernów i musicali z lat pięćdziesiątych. Kocham animacje Disneya, amerykańską popkulturę, "Gwiezdne wojny" i "Powrót do przyszłości". W filmach uwielbiam, że mogę spoglądać na świat z czyjejś perspektywy. Od wielu lat tworzę i współprowadzę podcasty o tematyce filmowej.

News will be here