News will be here

Lexus od ponad trzydziestu lat wytycza pewne standardy, a swoją filozofię tworzenia wyjątkowych samochodów stara się przekładać także na inne sfery życia. Nic więc dziwnego, że to wyjątkowe podejście często wchodzi w interakcję z przedstawicielami kultury, sztuki i sportu. Dzielą oni bowiem z inżynierami i projektantami marki cechy takie jak upór, ambicja, pasja, inteligencja i dążenie do perfekcji. Kolejnym przykładem tej charakterologicznej mieszanki sukcesu jest Iga Świątek, która właśnie dołączyła do rodziny Lexusa.

Iga Świątek i Lexus w deblu

Jacek Pawlak, Iga Świątek, Lexus Polska, Toyota Motor Poland
Iga Świątek podpisuje kontrakt, fot. Lexus Polska/Toyota Motor Poland

Sport i sztuka od zawsze interesowały włodarzy luksusowej japońskiej marki, a tenis upodobali sobie szczególnie. Tak Lexus ogólnie, jak i jego poszczególne oddziały często patronują turniejom, a Lexus Polska wcale nie pozostaje w tyle. Marka współpracowała przecież z Agnieszką Radwańską – najlepszą polską tenisistką w historii. Teraz pora na jej następczynię, która niebawem może pobić osiągnięcia krakowianki. Zaledwie 19-letnia Iga Światek ma przed sobą wielką karierę – juniorskie sukcesy nie zawsze procentują w dorosłym życiu, ale w jej przypadku można być o to spokojnym. Warszawianka od kilku lat doskonale się rozwija, a jej styl i technika są coraz bliższe perfekcji, do której Iga Świątek uparcie dąży. To zaś coś, co łączy ją z Lexusem. Teraz zarówno markę, jak i tenisistkę, połączyła także współpraca.

Jestem bardzo zadowolona nawiązaniem współpracy z marką Lexus Polska, opartej na wartościach, które wspólnie podzielamy. Cieszy mnie również fakt, że Lexus wspiera moje zawodowe przedsięwzięcia. Mam poczucie, że razem możemy zajść naprawdę daleko.

– Iga Świątek

W uroczystości podpisania kontraktu oczywiście wziął udział także Jacek Pawlak – prezydent Toyota Motor Poland i Toyota Central Europe. Kto inny niż on sam lepiej obrazuje wartości i standardy japońskiego koncernu? Mimo różnicy wielu Polak doskonale rozumie postawę młodej tenisistki, bo właśnie dzięki podobnym cechom charakteru zapracował na swoje stanowisko. Działając w firmie od niemal trzydziestu lat, stopniowo piął się on po kolejnych szczeblach, zapisując się zresztą w historii koncernu.

Iga ma w lexusowej rodzinie wsparcie bez względu na wyniki – jest członkiem naszego teamu i wie, że może liczyć na nas w każdej sytuacji. Mam nadzieję, że czuje, iż stoi za nią potężna firma i wszędzie na świecie wychodząc na kort, może być pewna, że jesteśmy z nią, że trzymamy kciuki i kibicujemy jej całym sercem.

– Jacek Pawlak, prezydent Toyota Motor Poland i Toyota Central Europe

Lexus nieraz udowodnił, że interesują go nie tylko samochody

Jacek Pawlak, Iga Świątek, Lexus Polska, Toyota Motor Poland
Jacek Pawlak wręcza Idze Świątek kluczyki do Lexusa, fot. Lexus Polska/Toyota Motor Poland

Podchodząc do ich tworzenia tak, jak sportowcy podchodzą do treningów – stale się rozwijając, doskonaląc technikę – przedstawiciele marki prezentują mentalność zwycięzców. Kiedy więc Lexus spotyka na swojej drodze młodego, utalentowanego człowieka, który ambitnie podchodzi do swojej kariery zawodowej, stara się mu pomóc. Tak jest w przypadku choćby corocznych Lexus Design Award, tak też jest w przypadku sponsoringu sportowego.

Lexus zaangażował się w sport, ponieważ osiągnięcia sportowców są wymierne – to, co osiągnęli, zawdzięczają swojej pracy, determinacji i talentowi. Są wzorem i inspiracją dla młodych ludzi. Jest nadzieja, że dzięki nim polski sport zaistnieje mocno na międzynarodowych arenach.

– Jacek Pawlak

Monika Małek, PR Manager Lexusa, podkreśla, że nie ma przypadku w podpisaniu umowy akurat z tą zawodniczką. Marka poszukuje w ludziach konkretnych cech, a Iga Świątek bez wątpienia je reprezentuje. Lexus wspierał już między innymi Agnieszkę Radwańską, Marcina Gortata czy Adama Kszczota – Iga Świątek trafiła więc w doborowe towarzystwo. Po świetnym sezonie 2019 udało jej się zadebiutować w Top 50 rankingu WTA. Teraz pora na więcej! Podczas kolejnych występów logotyp Lexusa pojawi się na oficjalnych strojach Igi.

Jacek Pawlak, Iga Świątek, Lexus Polska, Toyota Motor Poland
Iga Świątek podpisuje pamiątkową koszulkę, fot. Lexus Polska/Toyota Motor Poland
Damian Halik

Damian Halik

Kulturoholik, level 99. Czas na filmy, książki, komiksy i gry, generowany gdzieś między pracą a codziennymi obowiązkami, zawdzięcza opanowaniu umiejętności zaginania czasoprzestrzeni.

News will be here