News will be here

Lexus NX został zaprezentowany w 2014 roku na targach motoryzacyjnych w Pekinie. Najnowszy crossover był idealnym spełnieniem zapotrzebowania rynku. Ludzie coraz częściej rozglądali się za mniejszymi SUV-ami, które idealnie będą sprawdzały się w mieście. Dodatkowo Lexus mógł zaoferować klientom efekt swojego wieloletniego doświadczenia w tworzeniu napędów hybrydowych.

SUV klasy premium

Okazało się, że w zaledwie kolejnym roku po premierze, Lexus NX był najchętniej kupowanym modelem tej marki. Wystarczy dziś rozejrzeć się po drogach i widać tego potwierdzenie. Tak jak niegdyś jego starszy brat RX był niezwykle popularny, tak NX nieco przejął po nim tę pałeczkę. Pomimo konkurencji w swojej klasie i segmencie, wciąż pozostaje jednym z najchętniej wybieranych z niej aut, a także najczęściej kupowanym modelem Lexusa w całej Europie.

Lexus NX Black Line, fot. materiały prasowe

Milionowa hybryda i wersja sportowa

Ogromna popularność to nie jedyny sukces tego modelu. Lexus sprzedał w 2016 roku milionowy egzemplarz z napędem hybrydowym. Autem, do którego trafił ten zaszczyt, był właśnie model NX w wersji 300h.

Inżynierowie Lexusa szybko zdali sobie sprawę z tego, że model NX sam w sobie ma dość sportowy charakter i trzeba to odpowiednio wykorzystać. Dlatego w 2016 roku zaprezentowano wersję NX F-Sport, dla bardziej wymagających klientów, którzy oczekują sportowego wyglądu, charakteryzującego się między innymi pakietem większych kół oraz wyprofilowanych foteli. 

Dla osób chcących jeszcze innego unikatowego wyglądu, w 2018 roku ukazała się edycja Black z czarnym wykończeniem wnętrza. 

Lexus NX 2022, Motor1
Czy tak będzie wyglądać tył nowego Lexusa NX fot. Motor 1

Odświeżenie i kolejna generacja

Od 2017 do dziś klienci mogą zamawiać odświeżoną wersję Lexusa NX. Choć zmiany w nadwoziu były raczej niewielkie, a wręcz kosmetyczne, to sporo zadziało się w wyposażeniu auta w rozmaite systemy. Między innymi dodano nowe, przeprojektowane reflektory, które zawierały adaptacyjne światła drogowe AHS. Reflektory zawierały również nowe, poprawione kierunkowskazy sekwencyjne.

Najważniejszą zmianą było dodanie pakietu bezpieczeństwa Lexus Safety System, który jednocześnie stał się elementem wyposażenia podstawowego.

Tylne światłą nowej generacji Lexusa NX. fot. Lexus Polska

Za kilka dni, bo już 12 czerwca, Lexus pokaże nową generację modelu NX. Patrząc na ostatnie premiery marki, można się domyślać, że druga odsłona NX będzie prawdziwym sukcesem.

Jan Urbanowicz

Jan Urbanowicz

Kinem jestem zafascynowany niemalże od kołyski, a przygody z nim zaczynałem od starych westernów i musicali z lat pięćdziesiątych. Kocham animacje Disneya, amerykańską popkulturę, "Gwiezdne wojny" i "Powrót do przyszłości". W filmach uwielbiam, że mogę spoglądać na świat z czyjejś perspektywy. Od wielu lat tworzę i współprowadzę podcasty o tematyce filmowej.

News will be here