News will be here

Lexus LFA, choć nie posiada długiej metryki, w ciągu swojego żywota już dawno osiągnął status kultowego. Nie ma co się dziwić, to jedna z perełek współczesnej motoryzacji. Wciąż nie wiadomo, czy doczekamy się jego kolejnej generacji, dlatego trzeba się cieszyć z każdej okazji zobaczenia tego wspaniałego samochodu. Nawet w postaci modelu zbudowanego z klocków LEGO.

Lasse Deleuran to człowiek będący wręcz rzemieślnikiem LEGO, specjalizujący się w modelach samochodów. Ostatnio podzielił się następującą historią na forach dla entuzjastów Lexusa.

Zlecono mi zbudowanie modelu LEGO Lexusa LFA na konferencję Toyoty w Kopenhadze. LFA został wybrany, ponieważ jest to ulubiony samochód Aiko Toyody, a model miał być mu podarowany w prezencie. 

Przy bardzo ograniczonym czasie, jaki Lasse miał na zrealizowanie projektu, jest niesamowicie zadowolony z wyników. Zbudowanie takiego modelu zajmuje mu bowiem zwykle 3 miesiące. Na szczęście, prawie codziennie otrzymywał aktualizacje opinii od klientów, więc mógł na bieżąco wprowadzać wszelkie poprawki. "Gdybym tego nie otrzymywał, to wynik byłby zupełnie inny" - mówi.

Na poniższym filmie możecie prześledzić cały proces powstawania modelu Lexusa LFA, jednak jest on skierowany głownie do osób, które chcą mieć wgląd w to, jak budować klocki LEGO. 

https://youtu.be/4K4M669YrZ8
Jan Urbanowicz

Jan Urbanowicz

Kinem jestem zafascynowany niemalże od kołyski, a przygody z nim zaczynałem od starych westernów i musicali z lat pięćdziesiątych. Kocham animacje Disneya, amerykańską popkulturę, "Gwiezdne wojny" i "Powrót do przyszłości". W filmach uwielbiam, że mogę spoglądać na świat z czyjejś perspektywy. Od wielu lat tworzę i współprowadzę podcasty o tematyce filmowej.

News will be here