News will be here
Lexus dokonał rewolucji w projektowaniu samochodów

Nowy Lexus NX jest następcą bestsellerowej pierwszej generacji i jednocześnie kontynuuje koncepcję stylistyczną uwielbianego przez kierowców modelu. Mimo że obie generacje wizualnie są bardzo do siebie podobne, to nowa odsłona popularnego modelu powstała z części w aż dziewięćdziesięciu pięciu procentach zaprojektowanych od podstaw.

Lexus stawia na nową jakość

Wnętrze nowego Lexusa NX, Lexus
Wnętrze nowego Lexusa NX, fot. Lexus

Podejście japońskiego producenta symbolizuje troskę o komfort i bezpieczeństwo kierowcy. Nowe części mają znaczny wpływ na wszystkie obszary użytkowania samochodu – osiągi, prowadzenie, komfort, technologię łączności oraz frajdę z jazdy. Zmiany dotyczą jednak nie tylko komponentów układu napędowego, ale także elementów we wnętrzu nowego NX-a.

Schemat projektowania w przypadku nowego NX-a został całkiem zmieniony. W pełni uwzględniliśmy nowe technologie modelowania cyfrowego, wykorzystując komputery do zaawansowanej inżynierii. Daje nam to takie korzyści, jak między innymi możliwość wykrycia wszystkich niespójności podczas przeprowadzania kontroli jakości.

– Takeaki Kato, główny inżynier Lexusa

Nabywca nowego SUV-a szybko zauważy bogactwo nowych elementów – fotele, kierownica, lusterka, a nawet silnik klapy bagażnika, który teraz pracuje jeszcze ciszej. Oczywiście producent nie zapomniał także o systemach multimedialnych oraz funkcjach bezpieczeństwa Lexus Safety System+. Teraz nowy NX wygląda i brzmi jeszcze lepiej, dostarczając kierowcy doskonałe wrażenia.

Nowa platforma i stabilna konstrukcja

Lexus NX I generacji, Lexus NX II generacji, Lexus
Lexusy NX – pierwszej i drugiej generacji, fot. Lexus

Najwyższa jakość NX-a opiera się na nowej platformie, która pozwala obniżyć środek ciężkości samochodu o dwadzieścia milimetrów, co skutkuje lepszym rozłożeniem masy między przodem a tyłem. Podwozie w nowym NX-ie jest teraz o trzydzieści procent sztywniejsze niż w pierwszej generacji. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania samochód prowadzi się bardziej stabilnie i dynamicznie, a także zapewnia lepszą ochronę w razie zderzenia.

Producent z Japonii wiele inwestuje w satysfakcjonujące wrażenia z jazdy w ramach Lexus Driving Signature. Dlatego oprócz nowej platformy zdecydował się zastosować nowe zawieszenie, układ hamulcowy oraz układ kierowniczy. Wszystkie te układy są tak zestrojone, by zapewnić kierowcy idealne przyspieszenie w każdych warunkach.

Cała konstrukcja nowego NX-a opiera się na innowacyjnej, lekkiej i bardzo wytrzymałej stali. Inżynierowie japońskiej marki z wielką dbałością zastosowali laserowe techniki spawania oraz zaawansowane kleje do karoserii. Dzięki temu nadwozie jest wzmocnione i bardzo solidne. Producent z Kraju Kwitnącej Wiśni jest przekonany, że nowa jakość drugiej generacji NX-a pomoże zwiększyć jego sprzedaż w Europie i w 2022 roku podwoi udziały w segmencie na naszym kontynencie.

News will be here