Lexus dziękuje klientom. W 2021 roku osiągnął doskonałe wyniki sprzedaży

Prezydent Lexus International Koji Sato podziękował wszystkim klientom za wybór samochodów ich marki zarówno w ostatnim roku, jak i we wcześniejszych latach. Podkreślił również, że sprzedaż na poziomie siedmiuset sześćdziesięciu tysięcy egzemplarzy, jaką odnotowano w 2021 roku, jest rekordowa. Wrażenie robi szczególnie fakt, że wynik ten osiągnięto pomimo znacznego wpływu pandemii COVID-19 oraz licznych ograniczeń wynikających z przerw w łańcuchach dostaw podzespołów.

Lexus rośnie w siłę globalnie

Lexus RZ, Lexus
Model RZ, na którego oficjalną premierę wciąż czekamy, fot. Lexus

Nowe samochody Lexusa cieszą się największym zainteresowaniem szczególnie w Ameryce Północnej. Na tym kontynencie w ubiegłym roku na drogach pojawiły się bowiem aż trzysta trzydzieści dwa tysiące samochodów japońskiej marki. Jak pokazują statystyki, ten wynik jest lepszy aż o dwanaście procent niż w 2020 roku. Z kolei w Chinach Lexus sprzedał dwieście dwadzieścia siedem tysięcy aut, a w Europie siedemdziesiąt dwa tysiące. Mimo wielu przeciwności wynikających z pandemii Lexus ma się dobrze i nie zatrzymuje się w realizacji swoich nowych pomysłów.

Wyniki sprzedaży Lexusa w 2021 roku w najważniejszych regionach:

  • Ameryka Północna: około 332 000 egzemplarzy (+12% w porównaniu z 2020 rokiem)
  • Chiny: około 227 000 egzemplarzy (+1% w porównaniu z 2020 rokiem)
  • Europa: około 72 000 egzemplarzy (+2% w porównaniu z 2020 rokiem)
  • Japonia: około 51 000 egzemplarzy (+4% w porównaniu z 2020 rokiem)
  • Bliski Wschód: około 28 000 egzemplarzy (+3% w porównaniu z 2020 rokiem)
  • Azja Wschodnia: około 30 000 egzemplarzy (-5% w porównaniu z 2020 rokiem)

Coraz więcej chętnych na zelektryfikowane auta

Lexus RZ, Lexus
Lexus RZ, fot. Lexus

Japoński producent stawia na elektryfikację swojej gamy modelowej. Tym bardziej cieszy wynik dwustu sześćdziesięciu tysięcy sprzedanych modeli z ekologicznym napędem w 2021 roku. Sprzedaż zelektryfikowanych pojazdów napędzały modele Lexus ES, RX oraz UX. Zainteresowanie ekologicznymi napędami wzrosło o blisko 10% w ciągu roku. Najchętniej wybieranym modelem był Lexus RX – to aż dwieście dwadzieścia jeden tysięcy sprzedanych modeli.

Całkowita bezemisyjność już blisko

Zainteresowanie nowym NX-em także rośnie. Japoński producent wraz z wersją 450h+ obiecał klientom, że będzie rozwijał elektryfikację w swojej gamie modelowej tak, aby spełnić najwyższe wymagania. Jak już wiemy, do 2030 roku Lexus chce wprowadzić pełną gamę samochodów typu BEV we wszystkich segmentach, jednocześnie osiągając sprzedaż na poziomie miliona egzemplarzy. Producent twierdzi, że samochody elektryczne będą stanowiły 100% sprzedaży w Europie Zachodniej, Ameryce Północnej oraz w Chinach.

W 2022 roku będziemy nadal udoskonalać wyjątkowy design Lexusa oraz jakość prowadzenia naszych aut, które oddziałują na zmysł estetyczny naszych klientów. Zgodnie z naszym motto chcemy »być marką wybieraną przez ludzi, którzy znają się na rzeczy«. Przyspieszymy również rozwój pojazdów elektrycznych. Wiosną zaprezentujemy ekskluzywny model RZ, a następnie wprowadzimy serię nowych aut, które będą towarzyszyć stylowi życia różnych klientów. Wypatrujcie przyszłości Lexusa.

– Koji Sato, prezydent Lexus International