News will be here

Lexus po raz czwarty z rzędu był oficjalnym partnerem i dostawcą samochodów, którymi podróżowały gwiazdy światowego kina. Najnowsze i najnowocześniejsze modele japońskiej marki dopełniały więc ich blask, jak zwykle – można by rzec. W tym roku twórcom i aktorom towarzyszył między innymi model UX 300e, czyli pierwszy w pełni elektryczny samochód od Lexusa. Nie zabrakło też zjawiskowego LC Convertible oraz trzydziestu sześciu innych hybrydowych pojazdów premium.

Alessandro Gassman, 77. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji, Lexus
Alessandro Gassman podczas 77. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji, fot. Pascal Le Segretain/Lexus

Na festiwalu w Wenecji, który jest najstarszą imprezą filmową na świecie, pojawiło się wiele międzynarodowych osobistości. Mimo pandemii na czerwonym dywanie mogliśmy zobaczyć plejadę gwiazd. Festiwal uświetnili między innymi: Pedro Almodóvar, Alessandro Gassman, Oliver Stone, Giorgina Rodriguez, Vanessa Kirby, Tilda Swinton czy Anna Foglietta. Słynna włoska aktorka prowadziła festiwal, z kolei Swinton nagrodzono Złotym Lwem za całokształt twórczości.

Jedenastodniowe święto filmu (i luksusu)

Georgina Rodriguez, 77. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji
Georgina Rodriguez podczas 77. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji, fot. Pascal Le Segretain/Lexus

Festiwal trwał łącznie 11 dni i każdego z nich gwiazdy mogły w komforcie podróżować samochodami Lexusa, przemieszczając się pomiędzy pokazami i innymi festiwalowymi wydarzeniami. Do tych ostatnich można zresztą zaliczyć wyjątkowe głośne prezentacje modeli UX 300e oraz LC Convertible. Pierwszy definiuje przyszłość mobilności zdaniem Lexusa, a drugi to nowoczesna ikona stylu. Nic więc dziwnego, że takie auta pojawiają się właśnie wśród gwiazd światowego kina.

Po raz kolejny wyraziliśmy w najlepszy możliwy sposób wartości, które Lexus dzieli ze światem kina. W ten sam sposób, w jaki powstają najlepsze artystycznie filmy, samochody Lexusa są umiejętnym połączeniem najistotniejszych cech, mogących przekazywać wyjątkowe emocje.

Tak o partnerstwie Lexusa przy MFF w Wenecji, wypowiedział się Maurizio Perinetti, dyrektor Lexus Italy. Wiele wskazuje więc na to, że jeśli w przyszłym roku festiwal się odbędzie, na czerwonym dywanie, poza ludźmi z branży filmowej, po raz kolejny zabłysną luksusowe pojazdy Lexusa.

Oliver Stone, Sun-jung Jung, 77. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji
Oliver Stone i Sun-jung Jung podczas 77. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji, fot. Pascal Le Segretain/Lexus
Jan Urbanowicz

Jan Urbanowicz

Kinem jestem zafascynowany niemalże od kołyski, a przygody z nim zaczynałem od starych westernów i musicali z lat pięćdziesiątych. Kocham animacje Disneya, amerykańską popkulturę, "Gwiezdne wojny" i "Powrót do przyszłości". W filmach uwielbiam, że mogę spoglądać na świat z czyjejś perspektywy. Od wielu lat tworzę i współprowadzę podcasty o tematyce filmowej.

News will be here