News will be here

Women's World Car of the Year to jedyny konkurs w branży motoryzacyjnej, gdzie w jury zasiadają wyłącznie kobiety. Dokładnie pięćdziesiąt dziennikarek motoryzacyjnych z trzydziestu ośmiu krajów. Wybierają one zwycięzców w kilku kategoriach i jedną z nich jest Luksusowy samochód roku. Wyróżnienie cieszy tym mocniej, że w tej kategorii konkurują nie tylko kabriolety. LC 500 Convertible pokonał więc wielu konkurentów pod względem wykonania, bezpieczeństwa, komfortu i zastosowanych technologii.

LC 500 Convertible to zachwycający, szalony samochód marzeń, który warto dodać do swojej listy zakupów. Zachowuje wszystkie atuty klasycznego sportowego auta – takiego, który nie potrzebuje sztuczek, aby rozkochać w sobie każdego kierowcę.

– Marta Garcia, dziennikarka motoryzacyjna z Hiszpanii i prezydentka WWCOTY

Miniony rok można śmiało nazwać rokiem Lexusa LC 500 Convertible

Lexus LC 500 Convertible (Yellow Flare), Lexus
Lexus LC 500 Convertible (Yellow Flare), fot. Lexus

Po raz pierwszy pokazano go podczas salonu samochodowego w Detroit NAIAS 2019. Rozwiano wówczas wątpliwości, czy niezwykłą sylwetkę LC 500 z wersji coupé uda się przenieść na kabriolet. Warto także wspomnieć, że model produkcyjny tylko niewielkimi szczegółami różnił się od modelu koncepcyjnego. Udowodniło to, że dla projektantów i inżynierów Lexusa nie ma rzeczy niemożliwych. Pierwsze egzemplarze miały trafić do klientów w 2020 roku i model ten okazał się strzałem w dziesiątkę. 

Lexus LC – zarówno w wersji cabrio, jak i coupé – idealnie oddaje luksusowy styl życia i wartości, jakimi kieruje się Lexus. Zapewnia on poziom satysfakcji, mający zadowolić nawet najbardziej wymagających klientów. I czyni to zarówno pod względem jakości wykonania, jak i pod względem samego designu.

Lexus LC 500 Convertible (Yellow Flare), Lexus
Lexus LC 500 Convertible (Yellow Flare), fot. Lexus

Women's World Car of the Year to jedyny międzynarodowy konkurs, który w pełni odzwierciedla kobiecy punkt widzenia w motoryzacji. W 2021 roku organizatorzy WWCOTY wprowadzili nową metodę głosowania, zgodnie z którą najpierw wybierane są trzy najlepsze samochody w danej klasie, spośród których w kolejnym etapie wyłaniani są zwycięzcy kategorii. W tegorocznym konkursie uwzględniono modele, które zadebiutowały między styczniem a grudniem 2020 roku. Tak jak w poprzednich edycjach, głosy były certyfikowane przez niezależny zespół audytorów Grant Thornton New Zealand.

Więcej informacji na temat samego konkursu i innych laureatów znajdziecie na stronie WWCOTY.

Jan Urbanowicz

Jan Urbanowicz

Kinem jestem zafascynowany niemalże od kołyski, a przygody z nim zaczynałem od starych westernów i musicali z lat pięćdziesiątych. Kocham animacje Disneya, amerykańską popkulturę, "Gwiezdne wojny" i "Powrót do przyszłości". W filmach uwielbiam, że mogę spoglądać na świat z czyjejś perspektywy. Od wielu lat tworzę i współprowadzę podcasty o tematyce filmowej.

News will be here