News will be here
Lexus NX 450h+ hybrydą plug-in roku według magazynu "What Car?"

Szef Lexusa w Wielkiej Brytanii Chris Hayes cieszy się, że magazyn "What Car?" docenił Lexusa NX-a jako zelektryfikowane auto, które daje radość z jazdy bez kompromisów. Uważa również, że wyróżnienie dla LC 500 to szansa na pokazanie, jak duże możliwości ma japoński producent w zakresie projektowania nowoczesnych rozwiązań oraz designu.

Hybryda plug-in roku otwiera nowy rozdział marki

Lexus NX 450h+ - hybryda plug-in roku, What Car?, Lexus
Lexus NX 450h+ – hybryda plug-in roku według magazynu "What Car?", fot. Lexus

Lexus wiele razy powtarzał w swoich zapowiedziach drugiej generacji NX-a, że będzie to przełomowy model dla całej marki. Auto ma odświeżony, nowoczesny design, ulepszony napęd oraz więcej systemów asystujących kierowcy. Już pierwsze informacje prasowe dawały nadzieję, że Lexus NX będzie zaawansowany technologicznie i jeszcze bardziej będzie wspierał bezpieczeństwo kierowcy poprzez Lexus Safety System+.

Opiniotwórczy magazyn "What Car?" nagrodził NX-a tytułem Plug-in Hybrid of The Year, ponieważ Lexus stworzył dla niego innowacyjny napęd, który generuje łącznie 309 KM. Samochód może osiągnąć setkę już w 6,3 sekundy. Ponadto, jak uważa producent, ma najlepsze zużycie paliwa w klasie: 0,9-1,1 litra na sto kilometrów. Nad efektywną jazdą czuwa także mocna bateria litowo-jonowa. Gwarantuje ona zasięg na poziomie od siedemdziesięciu do siedemdziesięciu czterech kilometrów w trybie czysto elektrycznym. W cyklu miejskim możemy natomiast osiągnąć do dziewięćdziesięciu siedmiu kilometrów. Jak pokazują liczne porównania, to dwa razy więcej niż oferują konkurenci.

Lexus NX jest jednym z najbardziej przekonujących powodów, by przestawić się na ekologiczne auto. Jego duży zasięg w trybie wyłącznie elektrycznym obniża koszty codziennej eksploatacji. NX dobrze się prowadzi, a w jego wnętrzu trudno znaleźć coś, do czego można się przyczepić. Lexus udowodnił, że to nie fantazja, że można jeździć zelektryfikowanym samochodem bez konieczności pójścia na kompromisy.

Steve Huntingford, redaktor naczelny magazynu "What Car?"

LC 500 – ostateczne piękno

Lexus LC 500 - luksusowy kabriolet roku według magazynu What Car?, fot. Lexus

Drugim modelem Lexusa, który został doceniony w tegorocznym plebiscycie "What Car?", jest luksusowy kabriolet LC 500 Convertible. Redaktor naczelny nazwał silnik V8 zamontowany pod maską LC 500 "rozkoszą dla uszu, gdy ten wkręca się na wysokie obroty w otwartej przestrzeni lub wolno porusza się po mieście".

Ten kabriolet klasy premium wielokrotnie otrzymywał nagrody. Doceniano go między innymi za wyrafinowaną aerodynamikę, intuicyjny mechanizm składania dachu, a także wyjątkowy komfort podróży. Japońscy mistrzowie bardzo długo pracowali nad tym, aby ten luksusowy model zyskał miano ostatecznego piękna. Nabywcy LC 500 zachwalają dźwięk silnika V8 oraz pracę układu wydechowego.

Co więcej, gdy dach jest opuszczony i jedziesz z większą prędkością, LC o wiele lepiej radzi sobie z wyciszeniem wnętrza od swoich konkurentów. Dodaj do tego wygląd, jakby to było auto koncepcyjne, oraz prawdziwie luksusowe, wyjątkowo trwałe wnętrze, a dostajesz samochód, którego się pożąda.

– Steve Huntingford o LC 500 Convertible

News will be here