News will be here
Lexus NX otrzymał najwyższą notę w testach bezpieczeństwa Euro NCAP

Zaawansowane systemy bezpieczeństwa i asystenci wspomagający kierowcę w trakcie jazdy pomogli nowemu modelowi otrzymać tak dobre wyniki w zakresie bezpieczeństwa. Tym bardziej cieszy fakt, że Lexus NX sprawdza się we wszystkich kategoriach – zwłaszcza w ochronie dorosłych, dzieci oraz narażonych uczestników ruchu drogowego.

Bezpieczeństwo jest najważniejsze

Lexus NX, fot. Lexus
Lexus NX, fot. Lexus

Wyniki testów Euro NCAP dobitnie pokazują, że nowy NX nie ma sobie równych. Najnowsza, trzecia generacja Lexus Safety System+ zapewnia komfort i bezpieczeństwo. Ponadto system jest obecny w standardowym wyposażeniu modelu. Teraz samochód jest w stanie rozpoznać odpowiednio wcześniej więcej zagrożeń w różnych sytuacjach.

Warto wiedzieć, że NX korzysta z udoskonalonego radaru fal milimetrowych oraz systemów kamer, dzięki czemu może szybko wykryć obecność pieszych czy motocyklistów. Kolejnym przykładem wczesnego reagowania jest także analiza systemu ryzyka kolizji podczas skręcania na skrzyżowaniu.

Nowy Lexus NX to także pierwszy model japońskiego producenta, który jest wyposażony w ESA, czyli Emergency Steering Assist. System wspomagający ingeruje w układ kierowniczy w sytuacji, gdy może bezpiecznie ominąć przeszkodę, także bez opuszczania pasa ruchu. Te nowoczesne ulepszenia sprawiają, że auto jest w stanie rozpoznać więcej scenariuszy kolizji niż kiedykolwiek wcześniej.

Imponująca ochrona

Wnętrze Lexusa NX, fot. Lexus
Wnętrze Lexusa NX, fot. Lexus

NX wzorowo spełnił wyśrubowane normy Euro NCAP. Osiągnął wynik 83% za ochronę dorosłych pasażerów, 87% za ochronę dzieci, 83% za bezpieczeństwo innych użytkowników dróg takich jak piesi czy rowerzyści oraz 91% za systemy bezpieczeństwa. Jednym z rozwiązań, które wpłynęły na ocenę, jest asystent bezpiecznego wysiadania (Safe Exit Assist) pozwalający na bezpieczne opuszczanie pojazdu. Elektroniczna klamka jest połączona z układem monitorowania martwego pola. Dzięki temu pasażerowie nie będą mogli wysiąść, jeśli w pobliżu NX-a będzie inny pojazd lub rowerzysta.

Warto wiedzieć, że Lexus Safety System+ jest wyposażony w tempomat adaptacyjny. Teraz ACC jest w stanie szybciej reagować na pojazdy włączające się do ruchu. Ponadto prowadzi auto po zakrętach i dostosowuje optymalną prędkość dużo bardziej naturalnie. LSS+ jest standardem dla wszystkich europejskich odmian Lexusa NX. Kierowcy, którzy wybiorą NX-a w wersji F SPORT i Omotenashi, w pakietach Fuji i Luxury będą mogli także skorzystać z asystenta wyprzedzania na drogach szybkiego ruchu oraz z systemu ostrzegania o ruchu poprzecznym z przodu pojazdu.

News will be here