News will be here
Lexus NX w nowej kampanii z kultowym przebojem

Lexus wybrał jedną z najpiękniejszych piosenek o miłości, by wywołać wyjątkowe emocje u widzów. Nowe brzmienie uzyskano dzięki innowacyjnym technikom produkcji dźwięku – zgodnie z koncepcją Vitality × Tech, czyli Witalność i Technologia. Elektroniczna kompozycja sprawiła, że nostalgiczny utwór Donny Summer stał się bardziej energetyczny i jest wyjątkową ścieżką dźwiękową dla zbliżającej się premiery NX-a. Producent uważa, że nowy Lexus NX będzie jednym z jego najbardziej udanych modeli.

Remiks od nominowanego do nagród Grammy

Lexus NX, Donna Summer, I Feel Love
Dynamiczna sylwetka Lexusa NX, fot. Lexus

Za nową wersją kultowego przeboju Donny Summer stoi znany artysta – Neil Johnson. Film promocyjny wyreżyserował natomiast Rob Chiu. To twórca, który już nie raz udowodnił, że jego wizualne prace są pełne spektakularnych efektów i dbałości o jakość dźwięku. Spot promocyjny i jego narracja zostały skrojone tak, aby oglądający miał wrażenie, że siedzi za kierownicą, pewnie pokonując kolejne kilometry.

Kultowa piosenka została zremiksowana w technologii Dolby Atmos. Dzięki temu zabiegowi każdy instrument czy głos jest dla słuchacza bardziej przestrzenny i sensoryczny. Emocje potęgują migawki z dynamicznie galopującym wierzchowcem. Czyżby to była zapowiedź, że Lexus NX będzie naprawdę szybki i jedynie dobry jeździec będzie mógł go w pełni ujarzmić? Zobaczymy już niebawem. Wszak Dolby Atmos od lat kojarzy nam się z wyrazistą głębią dźwięku. Cały efekt potęguje zastosowanie dwóch tonów, tzw. Binaural Beat, które powstają w idealnej częstotliwości pomiędzy dwoma oryginalnymi tonami.

Binaural Beat

Twórcy spotu Lexusa zastosowali w remiksie utworu Donny Summer technikę zwaną Binaural Beat. Liczne badania pokazują, że różne częstotliwości, np. w piosenkach czy dudnienia różnicowego mogą mieć znaczący wpływ na procesy zachodzące w naszym mózgu. Częstotliwość Gamma wzmacnia naszą koncentrację, a Beta poprawia nastrój i gotowość do wykonywania kreatywnych działań. Odpoczynek i relaks ułatwią nam częstotliwości Alfa, natomiast Thelta i Defta wpłyną na poczucie senności oraz zmęczenia.

Z przyjemnością zremiksowałem »I Feel Love«, a motyw przewodni Lexusa »Witalność i Technologia« dał nam duże pole do rozważań podczas opracowywania koncepcji kampanii. Zainspirował nas fakt, że możemy połączyć tradycyjnie ważny element reklamy – muzykę, z zupełnie nową technologią binauralną i Dolby Atmos, aby stworzyć coś, co naprawdę wywoła reakcję wpisującą się w koncepcję »Feel more«. Efektem jest kampania łącząca sztukę i technologię, aby zapewnić widzom przyjemne doznania.

– powiedział Neil Johnson, Sound Supervisor kampanii

Vitality × Tech = Lexus NX

https://www.youtube.com/watch?v=DudUpxFlw7s&ab_channel=LexusUK
Ekskluzywne wnętrze Lexusa NX, fot. Lexus

Witalność i Technologia to koncepcja, która ostatecznie nadała wygląd nowemu Lexusowi NX. Vitality to nic innego jak dynamiczna zwinność oraz szybkość, a Tech oznacza innowacyjność i zaawansowane technologie. Zapowiada się, że japoński producent w stu procentach zrealizował założenia nowego języka projektowania.

Na pokładzie NX-a znajdziemy elektryczny napęd hybrydowy typu plug-in oraz kokpit zaprojektowany zgodnie z koncepcją Tazuna, czyli ręce na kierownicy, oczy patrzą na drogę. O bezpieczeństwo i wrażenia z jazdy zadba natomiast Lexus Driving Signature. Jak wielokrotnie zapowiadał Spiros Fotinos, szef Lexus Europe – nowy NX zmieni podejście marki do rozwoju zelektryfikowanych pojazdów. Mają w tym pomóc liczne technologie komputerowe, ale także dzieło wprawnej, ludzkiej ręki, czyli niezawodna praca mistrzów Takumi.

News will be here