News will be here
Lexus ROV Concept – zapowiedź dzikiej jazdy w dobrym stylu

Już jakiś czas temu marka złożyła obietnicę, że pokaże pojazd łączący wyjątkowy design z bezemisyjną jazdą oraz możliwościami terenowymi nawet w ekstremalnych warunkach. Projektanci zadbali, by Lexus ROV Concept już na pierwszy rzut oka miał wszystkie znaki szczególne prawdziwej terenówki. Miłośnicy off-roadu z pewnością docenią wyeksponowane zawieszenie, klatkę bezpieczeństwa i grube opony, które wprost krzyczą do kierowcy: w drogę! ROV Concept poradzi sobie dzięki temu w błotnistym, trudno dostępnym dla samochodów osobowych terenie. Wymiary pojazdu to: 3 122 mm długości, 1 725 mm szerokości i 1 800 mm wysokości.

Terenowe geny widoczne na pierwszy rzut oka

Lexus ROV Concept, Lexus
Lexus ROV Concept, fot. Lexus

ROV Concept to kolejny model zaprojektowany zgodnie z filozofią człowiek w centrum uwagi. Co więcej, jest jednocześnie pojazdem terenowym i luksusowym. Właśnie tego oczekują właściciele samochodów marki premium. Nadwozie dobrze osłania pasażerów i zapewnia duży skok zawieszenia. Masywne, przednie błotniki chronią natomiast przed kamieniami oraz błotem.

Całość pokryta jest brązowym lakierem, który doskonale komponuje się z off-roadowym środowiskiem naturalnym, niczym zmieniający kolory kameleon. Nie brakuje tutaj również stylistycznych smaczków zgodnych z najnowszymi trendami Lexusa. Mowa oczywiście o przednich, jak i tylnych światłach z motywem "L" oraz o tylnym znaczku LEXUS.

Lexus ROV Concept to także luksusowe detale

ROV Concept, Lexus
Fot. Lexus

Rzemieślnicy Lexusa po raz kolejny stworzyli wnętrze na podstawie koncepcji Tazuna. Kierowca może skupić się na prowadzeniu pojazdu, w czym pomogą mu najważniejsze informacje wyświetlane na minimalistycznych wskaźnikach. Luksusowy charakter kunsztu rzemieślniczego obejmuje także skórzaną kierownicę oraz rzeźbioną gałkę zmiany biegów.

Fotele są amortyzowane i obite syntetyczną skórą, by tłumić nierówności w trakcie jazdy. Zastanawiacie się, jak ROV Concept poradził sobie w wymagających testach terenowych? Już spieszę z informacją. Pierwszy Lexus z wodorowym silnikiem spełnił wszystkie wymagania dotyczące wyciszenia, niezawodności oraz trwałości.

Bezemisyjny silnik wodorowy

Lexus ROV Concept stworzono z myślą o radości z jazdy w terenie. Kierowca, który zasiądzie za kierownicą tego pojazdu, z pewnością będzie zaskoczony intrygującym dźwiękiem wodorowego silnika. Jak informuje producent, model cechuje się dynamicznym wzrostem momentu obrotowego. To pojazd napędzany silnikiem o pojemności 1.0, którego działanie jest podobne do silnika benzynowego. Sprężony wodór trafia do silnika przez wodorowe wtryskiwacze. Inżynierowie Lexusa chwalą się, że silnik tej luksusowej terenówki ma zerową emisję. W trakcie jazdy spalane są jedynie nieznaczne ilości oleju silnikowego.

Lexus ROV Concept jest naszą odpowiedzią na rosnące zainteresowanie konsumentów dóbr luksusowych spędzaniem czasu na świeżym powietrzu i przygodami w terenie. Jako model koncepcyjny łączy nasze pragnienie opracowywania produktów skoncentrowanych na luksusowym stylu życia z nieustającymi badaniami nad nowymi technologiami, które przyczyniają się do neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla. To pojazd koncepcyjny, który jest nie tylko ekscytujący w prowadzeniu, ale ma też prawie zerowe emisje, dzięki silnikowi napędzanemu wodorem.

– powiedział Spiros Fotinos, szef Lexusa w Europie

News will be here