News will be here
Lexus stawia na detale przyszłości – zmiany zaczyna od logotypu

Miłośnicy japońskiej marki szybko zauważyli, że na tylnej klapie zamiast pojedynczego logotypu, projektanci zastosowali duży, majestatyczny napis LEXUS. Producent zapowiada, że takie logo pojawi się także w nadchodzących modelach. Jeśli ta informacja was jednak zmartwiła, to spokojnie – dobrze znany logotyp ze znaczkiem L nadal będzie lśnić na grillu w kształcie klepsydry.

Czas na zmiany

Logo na tylnej klapie bagażnika, Lexus RZ, Lexus
Logo na tylnej klapie bagażnika Lexusa RZ, fot. Lexus

Marka Lexus aktualnie realizuję kampanię reklamową dla nowego Lexusa NX. To właśnie ten model ma szansę powtórzyć sukces pierwszej generacji i stać się prawdziwym bestsellerem na naszym kontynencie. Aby jednak zagwarantować duże zainteresowanie, producent musiał pokusić się o zastosowanie ciekawych, designerskich elementów, które sprawiają, że samochód wygląda nowocześnie i świeżo.

Jedną z takich zmian jest właśnie rezygnacja z typowego logo na duży napis LEXUS na tylnej klapie bagażnika. Trzeba przyznać, że napis w połączeniu z charakterystycznymi światłami na całej szerokości nadwozia wygląda bardzo estetycznie. Taki chwyt zastosowała niedawno także Skoda. Fani czeskiej marki z dużą aprobatą przyjęli zmianę. Chociaż wielu osobom wydaje się, że są to drobiazgi, to w klasie premium mają one ogromne znaczenie.

Kolejny rozdział w historii marki

Logo na grillu w kształcie klepsydry, Lexus NX 450h+, Lexus
Tradycyjne logo na grillu w kształcie klepsydry, fot. Lexus

Szef marketingu Lexusa Brian Bolain w wywiadzie z popularnym magazynem MotorTrend potwierdził, że rezygnacja z dotychczasowego logotypu na klapie bagażnika dotyczy wszystkich zbliżających się modeli w gamie producenta. Uważa on także, że taka modyfikacja otwiera nowy rozdział w historii marki i pokazuje kierunek, w którym chce się rozwijać Lexus. Nowe logo na tylnej klapie pojawi się już nie tylko na pojazdach koncepcyjnych, ale także na wersjach do seryjnej produkcji.

Logo Lexusa jest wynikiem matematycznej formuły

Tradycyjne logo na kierownicy Lexusa
Tradycyjne logo na kierownicy Lexusa, fot. Lexus

Dobrze nam znane logo z wyeksponowaną literką L nie znika całkiem z Lexusów. Znajdziemy je między innymi na charakterystycznym grillu, ale także na kierownicy czy na dywanikach ochronnych. Historia tego logo jest wyjątkowa, twórcy znaczka marki przypominają bowiem, że nie powstało ono przypadkowo.

Idealne łuki, liczne załamania i proste, które możemy podziwiać na grillu w kształcie klepsydry, są wynikiem matematycznej formuły. Charakterystyczna litera L wpisana w owal została zaprojektowana w 1988 roku, czyli tuż przed startem produkcji Lexusa LS. Od początku mówiło się, że logotyp ma symbolizować jednocześnie prostotę i aerodynamikę samochodów premium.

Fani nowoczesnych rozwiązań mogą spać spokojnie

Lexus zmienia się nie tylko na zewnątrz, ale także w środku i pod maską – nie można temu zaprzeczyć. Najbliższe lata będą dla marki bardzo wymagające, już za kilka lat producent będzie bowiem oferować swoim klientom wyłącznie samochody elektryczne. Ci, którzy lubią powiew świeżości i chcą podążać drogą na prąd, mogą już spać spokojnie. Prezes Lexusa zapowiedział wiele zmian dotyczących bezemisyjnego napędu, rozwoju bezprzewodowych interfejsów Apple CarPlay i AndroidAuto oraz możliwość zdalnych aktualizacji. To wszystko jeszcze przed nami, ale patrząc na to, jak rozwija się marka, można być pewnym, że będzie się działo.

News will be here